Lista ocen Volkswagen Bora Kombi (46) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~malenky
Kombi 2.8 V6 4motion 204KM 150kW
Silnik VR6 brzmi bajecznie...mam kod silnika BDE czyli zmienne fazy rozrządu na obu wałkach tak samo jak R32. Przyspieszenie wbija w fotel...przy wyprzedzaniu na trasie rzadko redukuje...wyprzedając odpowiedzialnie mozna to spokojnie zrobić na 6 biegu.. silnik bardzo elastyczny i na niskich obrotach na wysokim biegu też spokojnie przyspiesza bez żadnego szerpania:) Jedyny minus to prace przy silniku...bardzo czesto trzeba sciagać cały pas...
~pablitto1983@o2.pl
Kombi 1.6 100KM 74kW
Autko mam od kilku miesiecy od pierwszego wlasciciela, on kupil w polskim salonie w leasingu - stad przebieg.. Silnik slychac dop. powyzej 120km/h. Na gazie czasem problem z odpaleniem (ale to pojawilo sie dop. po instalacji LPG-wczesneij wszystko ok,)poza tym cichutki i dynamiczny. Jedynie problem z ucieczka ze skrzyzowania na dwojce (zanim zlapie obroty jest chwilka..), jedynka wcodzi tylko ponizej 10km/h
~Kolor
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
ostatni taki dobry diesel !!! Samochód sprowadziłem osobiście w 2004 z przebiegiem 85 kkm ,był droższy o około 1 tyś. euro niż w Polsce + jeszcze opłaty.Teraz ma 155 kkm i jest bardzo dobrze.Wg. mnie regularna wymiana olejów i filtrów(co rok) to podstawa.Ważny jest styl jazdy ,stopniowo i delikatnie na początku i końcu jazdy. Polecam
~Fanvan
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik odpala zawsze za pierwszym razem. Pomimo większego przebiegu pracuje jak szwajcarski zegarek. Poza płynami i rozrządem jeszcze nic nie wymieniane. Zimny (do tego w zimie) pracuje okropnie głośno ale ciepły już o wiele lepiej brzmi. Chociaż mimo wszystko słychać że jest to traktor :)
~Henry
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
1.9 TDI wersja 115 koni na pompo-wtryskach bez problemów ,pod warunkiem że lejesz dobry ON i pilnujesz terminu zmian oleju. Dynamika dosyć dobra , nie trzeba patrzeć czy auto jadące z przeciwnego kierunku jest 2 km od ciebie byś mógł rozpocząć wyprzedzanie:))
~kozaczi@o2.pl
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
W porównaniu do zwykłego TDI 90ps ten na pompowtryskiwaczach jest troszke cichszy, jego praca jest jakby bardziej miękka.Siedząc w środku ma sie wrażenie ze to benzyna. Elastyczność super,nie zastanawiam się przy wyprzedzaniu który bieg mam wrzucony, poprostu cisne wtedy w deske.
~Tomek
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Kupiłem auto 6-cio letnie z przebiegiem \"niby\" 100tys. Zrobiłem w ciągu 2 lat 60tys. Silnik bardzo ekonomiczny (5-5,5l/100km połowa przebiegu na trasie), a jednocześnie dynamiczny (duży moment obrotowy). Nieduże wycieki oleju, poza tym bez zarzutu.
~ARTI_ONE
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Silnik jest cichy jak na diesela i bardzo elastuczny.Po chipie miał 140KM przy 150tyś dostał nowe Turbo i przepłuwomierz co spowodowało że stałsie sięjeszcze bardziej dynamiczny niż po chipie
~halabala25@wp.pl
Kombi 1.6 100KM 74kW
Silnik jest idealny.Mimo malej pojemnosci wspaniale przysieszeni i elastycznosc.Nie raz dalem popalic samochodom z silnikami 2.0.Durzo osob twierdzi ze jest glosny ale wedlug mnie jest cichy.
~Jaro
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Silnik 1.9TDi AJM - na pompowtryskach. Ogólnie super. Dynamiczny, oszczędny i bezawaryjny. Ważne wymiana oleju na czas i filtrów - dobre paliwo to najważniejsze.
Volkswagen Bora Kombi