Oceny Volkswagen Bora Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1998-2005

Najnowsze oceny Volkswagen Bora Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1998-2005

4,1
~Jan Król
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto kupiłem w 2007r. Od razu po zakupie do regeneracji trafiła turbina i pompa. Po regeneracji pracują idealnie już 10 lat czyli 120000 tys km. Dodatkowo w aucie został wycięty katalizator. Autem jezdzi moja żona do pracy robi codziennie około 40km. Wystarczy wymieniać wszystkie płyny i filtry na czas i silnik się odwdzięcza. Po założeniu chipa auto zyskało na mocy mimo że pod maską 90 km z wyprzedzaniem nawet przy 140-150 nie ma problemu ....
~mkmck
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Bardzo fajne autko jak na pierwszy wózek. Kupiłem w lecie 2012 z przebiegiem 126 tys. z wymienionym rozrządem przy 115 tys. (wszystko sprawdzone po numerze nadwozia, samochód do końca serwisowany w ASO w Belgii). Aktualnie mam prawie 140 tys. i wymieniłem zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego i łożysko w jednym kole no i olej z filtrami. Jak do tej pory każdy mechanik, który miał z nim do czynienia stwierdził jednoznacznie, że samochód...
~russky_carr
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak dla mnie ideał klasy średniej. Samochód pewny i w zasadzie bezawaryjny. Naprawy i wymiany wynikające z eksploatacji nie należą do najtańszych, ale nie są również drogie. Zdecydowanie kupiłbym ten model ponownie! Dodano 17.07.2008 Odnośnie tego co czytałem odnośnie blacharki na tym serwisie: Moja Bora była dachowana, w związku z tym rdza pojawiała się w miejscach gdzie został uszkodzony ocynk. Miałem 4 lata temu w zimie wypadek,...
~Rasta87
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto użytkuje 4 lata, zakupu dokonałem w 2015 roku z przebiegiem 261000km obecnie ma 307020km przez okres użytkowania nie miałem poważniejszych usterek. Jedynym mankamentem tych samochodów B podobnie jak w golfie 4 generacji są zapiekające się tylne zaciski hamulca. Zawieszenie bardzo wytrzymałe, rzadko się wybija. Czy kupiłbym borę jeszcze raz? Zdecydowanie tak! Samochód godny uwagi.
4,1
~zieluxdd
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto bardzo przyjemne, z silnikiem zero problemów (wiadomo, pancerne 1.9 tdi), tanie w utrzymaniu. Wykończenie wnętrza może nie jest rewelacyjne, bo klasycznie plastiki się zdzierają i czasem coś zaskrzypi, ale autko już 19 lat na karku, więc wybaczam :) Polecam jak najbardziej, bo sylwetka jak na swój wiek jest bardzo ładna, a i nie wykosztujesz się na naprawach .
~lukis7
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Posiadam auto 7 rok, tylko leję ropę i jeżdżę , bardzo drobne usterki przez te lata; Czujnik temperatury silnika, mała usterka przedniego zawieszenia, od kilka lat mam do zrobienia Turbo lecz nie potrzebuję i nie naprawiam. Pytanie, czy są tak niezawodne auta w przedziale cenowym 20-30 tyś zł?

Usterki Volkswagen Bora

Volkswagen Bora – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~csa
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Borą w ciągu 3 lat zrobiłem 40 tyś. km. W tym czasie miałem mase drobnych awarii: - zatarte wycieraczki - awaria klapki climatronica - N 75 - czujnik biegu wstecznego - podświetlanie wyświetlacza - czujnik poziomu oleju - napinacz paska osprzętu - czujnik temperatury zewnętrznej - termostat Niskie spalanie i brak poważnych usterek.
~V
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jazda tym samochodem to czysta przyjemność. Długa trasa nie męczy, silnik jest oszczędny. Bagażnik obszerny. Doskonale spisuje się na wyjazdach 2(dorosłych)+2(dzieci), a także w codziennych dojazdach do pracy. Wygląd nie odbiega od obecnych standardów, a wewnętrznie nie jest naszpikowane elektroniką, która w polskich warunkach pogodowych często może zawodzić. Ten samochód jest taki, jakiego potrzebuje na obecna chwilę.
~Szymon
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak na mój przebieg ponad 250tys z tego moje 100tys to nie moge narzekać na ten samochód, myślalem o wymianie na coś nowszego ale stwierdziłem że wiem co mam i jak kupie jakieś awaryjny szajs to bede żałował. Nie miałem przypadku przez 5 lat żeby odmówił posłuszeństwa i gdzieś było go trzeba holować czy coś w tym rodzju, zawsze wróciłem do domu.
~Wigash
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jest to bardzo wygodne i godne zaufania auto! Szczególnie ta wersja silnika jest oszczędna i dynamiczna! Raczej dla singla, lub pary z dzieckiem (do kilkunastu lat), niż 4 osobowej rodziny. Niezawodne w eksploatacji i dające ogromną radość z jazdy. Więcej plusów niż minusów - brać i jeździć!
Volkswagen Bora Sedan