Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T4 Transporter

Jonasz, 2 lata temu
Silnik 1.9 TDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Caravelle T4 Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW 1993-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Dość małe zużycie paliwa
Karoseria : Rdza, rdza i jeszcze raz rdza.
Generalnie tak: samochód służy mi od ponad roku jako codzienny. Nie mam z nim żadnych większych problemów, oczywiście regularnie go serwisuję. Widoczność jest niezła (mam brygadówkę w blaszaku), ale jeśli mówimy już o wersji, to najbardziej wkurzającą rzeczą jest klapa bagażnika. Owszem, zamyka się i otwiera bez problemu, ale spróbuj załadować paletę (auto ma ładowność 965kg). Idąc dalej-ogromnym problemem jest wszechobecna RDZA. Mój przechodził już dwa remonty blacharskie (w tym jeden typowo pod handel u poprzedniego właściciela), więc jako-tako wygląda i trzyma się kupy. Kolejnym problemem jest zbieżność. Tak, ten pojazd lubi jej nie mieć (mój egzemplarz już ma to robione u mechanika bo lewe koło stało krzywo) ale-co ciekawe-wcale nie ściągał. Warto też zwrócić uwagę na drzwi przesuwne, a konkretnie na ich przyleganie-znalezienie T4 bez szpar między uszczelką a drzwiami graniczy z cudem (chyba że chcesz wydać 25k na Multivana). Ale wszystkie jego wady rekompensuje niezawodność oraz odporność. Mimo tych prawie 400000 kilometrów na liczniku silnik jest w stanie IDEALNYM-miał wycieki, ale ogarnąłem to dość szybko kupując właściwy oring czujnika temperatury i już nie znaczy terenu. Ma bardzo dobrą zwrotność-kto jeździł Lublinem, ten potwierdzi moją tezę. Po prostu nie klęka na robocie-wiem, że wrócę nim na kołach-robiłem nim trasę z Leszna do Warszawy (ponad 300km w jedną stronę) z ładunkiem i dał radę. Może i jest stary. Może i jest brzydki, bo duża wyłazi. Może i nie jest ergonomiczny. Ale pokażcie mi samochód, do którego nadal można dostać (prawie) wszystkie NOWE części (czasem w chorych pieniądzach, ale zawsze coś) i jest komfortowy. Jeździłem już wieloma dostawczaka i stwierdzam, że T4 to jeden z bardziej przemyślanych busów z lat 90-tych. Jak najbardziej polecam, jeśli trafi się na zadbany egzemplarz (o co jest trudno w dzisiejszych czasach), ale cena zakupu czasami jest po prostu śmieszna. Aaa-mam silnik 1.9TD na pompowtrysku-nie ma tutaj opcji zaznaczenia tej jednostki, więc wpisałem TDI.
Bardzo dobry, choć czasami mocy (68km) mu brakuje.
Najbardziej denerwujące jest haczenie się drugiego biegu-nie zawsze za pierwszym razem wejdzie.
Całkiem spoko-jest sztywny, ale da się z tym żyć
Jak dbasz, tak masz-dlatego jeśli decydujecie się na remont blacharski, to po nim koniecznie zakonserwujcie nadwozie preparatem.
Bardzo dobra-mimo, że mój jest sześcioosobową brygadówką w blaszaku, choć do pełni szczęścia brakuje ogrzewanej tylnej szyby (ale były też wersje z takowym oknem).
Szału nie ma-plastiki są twarde jak kamień, zabudowa trzeszczy, szumy-ale czego można oczekiwać od 29-letniego busa? (1993)
BARDZO dobra nagrzewnica-szczególnie jeśli zamkniemy klapy od wentylatora chłodnicy. Ja jej nie zamykam gdyż tak jest mi dobrze i komfortowo-ale na zimę jest jak znalazł.
Znakomita, choć przednia dwuosobowa kanapa się nie przesuwa. Ale tą wadę rekompensuje możliwość jej złożenia, dzięki czemu robi nam się dosyć fajny stół (sprawdzone, wciągałem tak raz kebsa :))
No nie-w busach o wyciszeniu się nie rozmawia, ale jest o niebo lepiej niż w Żuku, Nysie lub choćby Daewoo/FS Lublinie (a to są podobne lata produkcji).
Nie kosi po kieszeni, dopóki nie trzeba wymienić czegoś grubszego np. rozrządu lub lampy (użwana kosztuje od 50zł wzwyż, co dla mnie studenta niestety jest dość dużym wydatkiem).
Znakomity stosunek ceny do jakości. Już za niecałe cztery kafle możemy mieć zdatny egzemplarz, który przejdzie przegląd, ale musimy się liczyć z korozją.
Super
Nie no, w 1.9TD nie ma się co popsuć-jest to tak prosty silnik, że poradzi sobie z nim nawet rolnik w Kazachstanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 68KM 50kW [l/100km]

8,2