Lista ocen Volkswagen Caravelle T5 T5 Caravelle Minivan (15) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ketrab
T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 130KM 96kW
Silnik mocny, elastyczny ale... chyba lepsza byłaby wersja mocniejsza. Jak na razie nie mam się do czego przyczepić, oleju między wymianami dolewać nie muszę, jest stosunkowo cichy (kiedyś miałem Vito), zimą trochę długo się nagrzewa. Żeby szybko przyspieszyć trzeba się trochę namachać lewarkiem, na szczęście jest pod ręką. Prędkość max - próba na niemieckiej autostradzie - odczyt z dwóch GPS-ów, pokazywały 190 km/h, na liczniku było o 5 km...
~Marek
T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 130KM 96kW
Silnik kłopotliwy, przebieg nieduży a już pojawiły się usterki. Może inni mieli więcej szczęścia kupując to auto... Wtryski - regeneracja 800 zł/szt, czujnik położenia wału, 2 razy padło koło dwumasowe 2x 5000 zł z robocizną. Samochód już kilka razy podróżował na lawecie - taki to T5. T4 były o niebo lepsze. Miałem Berlingo, które do 270tys przebiegu nie miało żadnej usterki a mój Vw ma dopiero 240tys. Jestem załamany tym samochodem.
~moto_wojtek
T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 174KM 128kW
Na takie auto tylko silnik 2,5 w dieslu. Miałem wcześniej multivana T5 130 KM te było pięknie, ale 174-konny motor pokazuje co potrafi. Inna sprawa że skrzynia dobrze zestopniowna. Można podnieśc moc i przy 400 Nm to wgniata w fotel. Obecnie mam moc ustawioną na 174 km i nie mam problemu z wyprzedzaniem nawet na 6 biegu. Jedynka mogłaby być nieco dłuższa. Radzę jeździć na wysokim obrotach dopiero po dobrym rozgrzaniu silnika
~zbyszek
T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 130KM 96kW
silnik dość dynamiczny, kultura pracy słabiutka - rozrząd na kołach zębatych? - po prostu to słychać, na początku nie mogłem się przyzwyczaić, dźwięk 2,5 TDI z T4 na pasku o niebo lepszy...trafic 2,5 dCi też jest o wiele cichszy i przyjemnijszy, lubi olej od wymiany do wymiany minimum litr, w duże mrozy palił średnio, mimo tego w gruncie rzeczy silnik to chyba jedna z lepszych stron w tym aucie , ale bez szału
~radekgn@wp.pl
T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 130KM 96kW
Genialny - szybki, niezawodny, oszczędny, kultowy R5. Silnik 2,5 TDI 130 KM, to poprostu rewelacja!!! Niezawodność i ekonomia. Przejechałem tym samochodem prawie 300 tys. km i nic, tylko wymieniam olej. Ludzie, którzy piszą coś złego na ten samochód to idioci! Ten silnik jest następcą 2,5 TDI 102KM z VW T4. O tamtym krążą legendy, a ten jest od niego jeszcze dużo lepszy.
~BMB
T5 Caravelle Minivan 2.0 115KM 85kW
Nawet silnik spartolili. Tak skomplikowali jego budowę, że psuje się co chwila coś. Niby drobne (przepływomierz, czujnik h., napinacz, łożysko pompy, cewki - notorycznie wiosną i jesienią, instalacja lpg, komputer wariuje, deska wariuje, kable się łamią)
~Olek
T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 174KM 128kW
Rewelacja, naprawdę. Natomiast podzespoły to już osobna bajka: 1.50tys.-wymiana pompy wodnej 2.70tys.-wymiana pompy wspomagania 3.120tys.-wymiana sprężarki klimatyzacji
~Wojtek
T5 Caravelle Minivan 2.5 TDI 174KM 128kW
Wspaniała jednostka pięciocylindrowa, daje poczucie bezpieczeństwa niemal w każdej sytuacji drogowej. W porównaniu z poprzednim silnikiem 2,5TDI skok jakościowy jest ogromny.
~Przem
T5 Caravelle Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Mało pali 7,5 litra. W zimie 8. Na trasie 6,3l/100km. Bardzo elastyczny. To nie jest wyścigówka ale wyprzedzić kogoś to nie ma problemu.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Caravelle T5 T5 Caravelle Minivan
11,3
~Stawik
T5 Caravelle Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Niby kultowy, a tak pokomplikowany ze nawet ASO ma problemu z ogarnięciem. Nie ma roku bez problemów.
Volkswagen Caravelle T5 T5 Caravelle Minivan