Lista ocen Volkswagen Golf II 1.6 TD 60KM 44kW 1989-1991 (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arturro
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Skrzynia w wersji z silnikiem 1V ma bardzo krótkie przełożenia i słabe sprzęgło - wystarczy pokręcić doładowanie i dawkę paliwa, żeby sprzęgło zaczęło się ślizgać. Biegi wchodzą średnio, warto założyć ciężarek z Golfa 3. Na szczęście jeśli ktoś myśli o poważnym zwiększeniu mocy silnika, bez problemu można zamontować skrzynię 02A - taką jak w passacie, jak to w vw wszystko pasuje bez problemu, koszt części to niecałe 1000 zł.
~koloko.sdk@gmail.com
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Z rzadka problem z wrzuceniem pierwszego biegu i chrobotanie przy wstecznym. Skrzynia o oznaczeniu 4S jest nieco przykrótka i nie nadaje się na dłuższą trasę (3000rpm i ok 100km/h - brakuje VI biegu) Jest idealna do miasta - dość krótkie przełożenia pozwalają na szybkie przyśpieszanie i sprawną jazdę po mieście. Przez 2 lata nie było żadnej awarii.
~Goofer
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Skrzynia biegów jest ok chociaż czasami lubi ciezko pracować i sa rzadko bo rzadko ale lekkie problemy z wrzuceniem 1 podczas gdy samochod sie jeszcze toczy. Wymiana skrzyni w golfie 2 nie jest strasznie drogą imprezą wiec to zaden problem :). Ogoleni skrzynka sprawuje sie dobrze ale bez rewelacji
~Toshiba
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Mogłaby być dłuższa, dużo jeżdżę w trasie. Przy 120 km/h już zaczyna się robić głośno i pali więcej. Zgrzyta przy włączaniu 2-go biegu. Należy dbać o jej poduszkę i dobre ustawienia drążka, a wtedy będą wchodzić gładko :)
~TOMMUZIK zespol.joker@wp.pl
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Nie wiem czemu u mnie skrzynia pracuje bardzo ciężko. Czy może to brak oleju....?? Muszę z tym podiechać do fachowca, bo mnie niepokoi.
~Łysy
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
nieszczelna obudowa przekładni - wycieka olej, jeździ tak niewiadomo ile i na razie odpukać zero problemów ze skrzynią
~łukaszt
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
nigdy żadnego problemu, biegi wchodziły bardziej precyzyjnie niz w niejednym nowszym aucie, które prowadziłem
~robik1301@wp.pl
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
troche juz ciezko wchodza ale wymiana wszystkich polaczen ruchomych na pewno poprawi prace dzwigni
~Budyń
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
jedynkę trzeba mocniej wcisnąć ,ale nie zmieniałem oleju w skrzyni także może trzeba to już zrobić
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf II 1.6 TD 60KM 44kW
~ciaRek
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Skrzynia dość ciężko chodzi, aczkolwiek auto ma już swoje 20 lat ;)