Lista ocen Volkswagen Golf II 1.6 TD 80KM 59kW 1989-1991 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adamss3003
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Silnik elastyczny mimo, że turbo nie ma zmiennej geometrii. Jest to stary diesel więc jedzie tez na obrotach na których turbo jeszcze nie dmucha. W nowych autach bywa już z tym różnie :) Co do kultury pracy to takie silniki trzeba poprostu lubić. Klekocze dość głośno, szczególnie kiedy jest zimny. Ogólnie bardzo udana konstrukcja, silnik absolutnie bezawaryjny, mega oszczedny i bardzo dynamiczny (nie jeden na światłach sie zdziwi) Zaletą jest...
~Jakub Winkel
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Popularny 1.6TD w najmocniejszej wersji, z dołożonym intercoolerem, dodatkowo z pogrzebaną dawką paliwa i ciśnieniem turbo wcale nie jest tak legendarnie ekonomiczny jak głoszą legendy. Przy ostrej jeździe jednak nigdy nie osiągnąłem pułapu 7l/100km na odcinkach 7-20km. Silnik legendarny, również w tej nieco bardziej wysilonej wersji po prostu się nie psuje i już, nie ma co gadać.
~wayofgo
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Jest to mój pierwszy samochód jaki kupiłem po zrobieniu prawka. I generalnie jestem z niego zadowolony. Wpisałem moc 75 kM ale tak naprawdę nie wiem. jest to model gtd. silnik pracuje rowno, spod maski słychać przyjemny dla ucha klekot, w zime nie było problemów, nie mówiąc już latem. Samochodem zrobiłem ponad 20 tys kilometrów. Nigdy jeszce mnie nie zawiódł w trasie.
~wyczos
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Minusem jest dźwięk wolnych obrotów 4-cylindrowego diesla, do którego trzeba się przyzwyczaić. Co do wyższych obrotów i elastyczności silnika nawet po przekroczeniu dopuszczalnej masy-rewelacja.
~Maniek
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Silnik 1.6 TDi zapewnia wystarczające osiągi(przy niskim apetycie na paliwo:)) Dzisiaj 80 PS to nie dużo,ale nie ma problemów z wyprzedzaniem, krótko mówiąc całkiem ładnie się zbiera :P
~victor
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Silnik 1,6 TD wersja SB z intercoolerem -ponad 80 KM. Przy?pieszenie 12 s do 100 km/h Bezawaryjny niezawodny, ca?kowity brak wyciek?w. Niestety troche g?o?ny... ale ma?o pali.
~MZ
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Silnik to zależy jak kupione autko, ja trafiłam akurat na strasznego pożeracza oleju z silnika i dymiącego. ale jak jest dobry silnik to jest niezawodny. nic nie trzeba wtedy robić.
~NIVO
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
golf to zwykła taczka !!doskonały do jazdsy po dziurach i dla łepków.jest sztucznie przereklamowany a jakość jest równa fordowi fiatowi czy jakiemuś innemu szajsowi
~golfon23
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
silnik niezawodny w moim golfie nieco slaby jak z turbo 44kW pasek rozrządu i pasek alternatora+pompa olej i filtry to wszystko co przy nim robie.
~Prodigy
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
daje troche zaniżoną ocene, bo wiem po swoim ze problemy z glowica i okolicami to normalka... ale poza tym bardzo dobry jak na swoje lata niesamowite osiagi!!!