Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Niemiecka solidność!!, 11 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomia plus niezawodność!!Kopa tez ma:)
najlepszy samochód jaki mi się w życiu przytrafił.Jeżdziłem wcześniej Mazdą 323f,ale golf i tak deklasuje wszystkie auta.Niezawodny silnik 1.6 bardzo mało pali i pomimo przebiegu 490 000 sprawuje się bez zarzutu,nie pobiera oleju.Blacha jak na tak stare auto bardzo dobra autko stoi pod chmurką zima nie zima i zero oznak korozji bardzo dobre blachy.Skrzynia biegów bardzo trwała nigdy nie miałem kłopotów z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu,biegi wchodzą jak masło w tym autku.Zawieszenie też dobre nie trzęsie na dziurach bo w mazdzie 323f na kazdej dziurze terapia wstrząsowa w golfie jest inaczej bardzo przyjemnie się jeżdzi tym autem.Miejsca odziwo sporo dla 5 osobowe rodziny w sam raz.Kazdy kto siedzi z tyłu zachwala,że miejsca dużo.Przez 3 lata od zakupu golf nigdy mnie nie zawiódł nic się nie popsuło po zakupie wymieniłem tylko wahacz filtry,olej,akumulator i do dziś żadnej awarii.Wyposażenie bardzo dobre elektryka nie szwankuje tak jak w Mazdzie 323F.Silniki 1,6 to naprawdę arcydzieło niskie spalanie i bezawaryjnośc plus duża moc jak na 1,6.Samochód bardzo udany z hamulcami skutecznymi i dobrą widocznośćią.Kupiłem go z instalacją LPG i nie żałuję,warto było dla niezawodności bo w tej cenie trudno o lepsze auto.Podsumowując Golf 3 1,6 75KM to ekonomiczny dynamiczny i niezawodny samochód za którym naet dzisiaj obraca się niejedna głowa.Jeżeli drogi internauto szukasz samochodu niezawodnego i ekonomicznego do którego nie potrzeba dokładac to golf 3 jest autem idealnym.Wbrew niektórym opiniom o tym samochodzie stwierdzam po 3 latach,że auto naprawdę solidne i cholernie wytrzymałe.Polecam!!!!**

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

7,6