Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Inne : spalanie 6,5 L. PB
Silnik : silnik się rozleciał przy 220000 km
Karoseria : rdzewiał na potęgę
Zawieszenie : amortyzatory przy 150000 km były wymienione wszystkie
sugerowałem się opiniami ludzi na temat tego samochodu, i jak się okazuje bardzo źle postąpiłem. myślałem że będę jeździł długo tym samochodem ale wytrzymałem niecałe 2 lata. wydane w naprawy ponad 10.000 zł, a i tak auto wiecznie stało u mechanika. w serwisie powiedzieli że zapłacę 2000 zł i powiedzą mi dlaczego silnik nie trzyma stabilnie obrotów. (A AUTO SPRZEDAŁEM ZA 2800 ZŁ!!!) łożyska wymieniałem po dwa razy, amortyzatory, tłumiki, poduszki silnika itd. itd. wydawało się że już nic nie może się zepsuć, a tu zawsze coś wyskoczyło. jedyne co mnie przy tym samochodzie trzymało to spalanie, około 7 litrów PB mnie bardzo satysfakcjonowało, ale uraza zostaje i więcej nie chce żadnego VW
silnik totalna klapa, chodził dobrze do pewnego momentu, później niestety nawet w serwisie nie potrafili stwierdzić co z tym samochodem jest nie tak, obroty falowały i tyle.
bardzo źle wchodził 1 bieg
dobre wspomaganie kierownicy oraz w miarę dobrze samochód się prowadził
widoczność wg mnie w golfie III była dobra, praktycznie wszystko było widać w lusterkach
w miarę ok, choć wnętrze mogło być trochę lepsze
długo się nagrzewał, oraz nie chodziła wentylacja na nogi pasażera
przestrzeń dla mnie była bardzo dobra, również dla pasażerów, jestem wysoki więc siedzenie poszło maksymalnie do tyłu i za mną można było spokojnie siedzieć
wyciszenie przeciętne
wg mnie palił bardzo mało, od 5 L. do 7 w trasie. był bez gazu więc spalanie bardzo małe
jeżeli ktoś chce auto kupić, i ma stać w warsztacie to szczerze NIE POLECAM
wszystko się psuło na potęgę
kilka razy holowany, w serwisie nawet nie wiedzieli co mu dolega, falowały obroty, pomimo remontu silnika. 2 razy zmieniona była przepustnica, 2 razy silnik krokowy, amortyzatory, łożyska, wał napędowy się rozleciał, praktycznie co każdy miesiąc połowa z miesiąca stał samochód u mechanika

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Hatchback