Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza niestety daje się mocno we znaki :(
Po ciężkiej przeprawie z Cinquecento, wybór padł na Volkswagena Golfa.Mimo że nie przepadam za Volkswagenami to jednak muszę przyznać że samochód jest naprawdę niesamowicie trwały.Nigdy nie rozkraczył się gdzieś na trasie i praktycznie zawsze odpalał nawet przy dwudziestostopniowych mrozach (podczas gdy inne nowsze auta miały z tym nie lada problemy ;) ).Generalnie to dobry i solidny samochód i gdyby nie coraz poważniejsze problemy z rudym to pewnie jeździłbym nim dalej, a tak niestety będzie trzeba go niedługo sprzedać :(
W dzisiejszych czasach 75KM to mało, ale autko mimo to naprawdę daję radę i niczym nie ustępuje nowszym samochodom z mocniejszym silnikiem :) Samochód sportowy to nie jest (przynajmniej nie z tym silnikiem ;) ) ale te 175 km/h da radę ;)
Normalna skrzynia biegów, nie wiem co bym mógł tutaj napisać, mam czasami problemy z wrzuceniem jedynki bądź wstecznego, ale przy odrobinie wprawy nie jest to aż tak bardzo uciążliwe.
Dobry układ jezdny, przy rozsądnej jeździe raczej nas nie wyrzuci z trasy ale radzę uważać na oblodzonej nawierzchni, bo czasem zdarzają mu się łyżwiarskie zapędy ;)
Dobra, nie odnotowałem większych problemów.
Wszystko jest na swoim miejscu.
W zimie ciepło, w lato jedynym sposobem jest uchylenie szyb :)
Jest sporo miejsca, czy to z przodu, czy to z tyłu, można sobie wygodnie usiąść.
Tak do 80 km/h jest jeszcze ok, im jeździmy szybciej tym hałas większy, przy prędkości 130 km/h praktycznie nie da się prowadzić normalnej konwersacji a po otworzeniu szyberdachu bądź szyb możemy zapomnieć o słuchaniu muzyki bądź głośnej rozmowie bo nie słychać nic oprócz szumu wiatru.
Generalnie nie pali zbyt dużo, spalanie na rozsądnym poziomie.
Naprawdę za niewielkie pieniądze możemy mieć bardzo solidny samochód, który może nam służyć lata :)
Zdarzają się jakieś drobne pierdółki, ale nic takiego co uniemożliwiałoby jazdę.Ten samochód ma też już swoje lata.
Prawdę mówiąc nie przypominam sobie jakiejś poważniejszej awarii, raz tylko padła przepustnica poza tym raczej jakieś drobne pierdółki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Hatchback