Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 (130) - Silnik

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bigbig
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik AEA przystosowany do jazdy na benzynie 91 oktanowej, bardzo dobrze toleruje "polskie paliwo", 75 KM to niewiele jednak przy odpowiedniej zmianie biegów można jechać dynamicznie. Zrobiłem nim przez rok 30 tys. km, chodzi jak zegarek, na 10 tys. bierze ok. 0,5 l oleju. Autko sprowadziłem z pewnego źródła z niekręconym licznikiem, serwisowane, nie było "katowane" przez poprzedniego właściciela. W porównaniu z dzisiejszymi silnikami ten...
~muchomor
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Może nie najcichszy ale kultura pracy i przede wszystkim elastyczność na najwyższym poziomie. Przez trzy lata użytkowania nie zawiódł mnie ani razu, a wiem co mówię ponieważ przejechałem nim prawie całą Polskę i trochę Europy. Silnik typu AEE sprawuje się bardzo dobrze i pomimo kilku niekorzystnych opinii poleciłbym to auto szukającym bezawaryjnego samochodu. Dali byście wiarę że przy przebiegu 220000 tyś.km. są jeszcze oryginalne...
~Barto96
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik po 22 latach chodzi super ma kilka wycieków ale tym się zajme, jest dynamiczny jak na swoją moc bierze troche oleju ale jazda po autostradzie i okresowe wkręcanie pod czerwone pole jest tego przyczyną poza tym auto ma 22 lata a poprzedni właściciel nie bardzo dbał. Silnik pali mało paliwa najmniej udało mi się spalić w ruchu miesznaym (miasto trasa autostrada za tirem) 6.2l nigdy nie wyszedł poza 10 l ze spalaniem także silniczek...
~bengi@op.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik 1.6 ABU 75 KM. Jak na taki przebieg jest całkiem OK. Obroty nie "plywają", silnik chodzi równo i "kulturalnie" zarówno na benznie jak i na gazie. Na gazie spadek mocy jest naprawdę nieznaczny. Do spokojnej codziennej jazdy wystarcza w zupełności, a i wyprzedzanie nie jest problemem, jeżeli mówimy o prędkościach do 120 km/h Bez wątpienia zaletą silnika jest prostota konstrukcji (jednopunktowy wtrysk) i wysoka niezawodność.
~Szymon
Hatchback 1.6 75KM 55kW
No to na pierwsze w moim posiadaniu urodziny należy się jakiś komentarz. Silnik w sumie sprawiał najmniej problemów. Ostatnio pije dość dużo oleju. Jakieś 0,5l na 1000km. No cóż chyba już nieopłacalne będzie tego naprawa. pokusze się o wymianę uszczelek, ale chyba nic więcej robić nie będe. Przy pewnych obrotach ma nawet niezłego kopa. Doskonale nadaje się na długie trasy.
~spinaker
Hatchback 1.6 75KM 55kW
elastyczny,jak sie rozgrzeje potrafi jechać na b.niskich obrotach-1200/min.Pomaga mu w tym dość wysoki moment osiągany juz przy 2500 obr.Dynamika średnia bo moc ciut za mała.Troche podcieka pod pokrywa zaworow,ale oleju ani wody z chlodnicy nie bierze.Mam problemy z zaplonem-nie lubi cos wilgoci,moze wymiana kabli cos pomoze.Odglosy dosc wyrazne,szczeg. na zimnym
~Adam
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik pomimo swoich 75 koni zbiera się dużo lepiej niż silnik 1.8 tej samej mocy. Jest to opinia nie tylko moja ale i waściciela silnika 1.8 (75 PS). Ja jeżdżę ogólnie raczej dynamicznie, przy takiej jeździe po mieście autko nie przekracza spalania 10l gazu. Na trasie NL - PL Autko nie przekracza 8l gazu przy prędkościach ponad 140km.
~mihalekkk199
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Rewelacja. Wiadomo, że to tylko 75KM, więc do dryftu go nie używałem, ale moje oczekiwania spełniał w 100%. Pod maskę mój mechanik w ciągu 5 lat zaglądał raz jak zmieniał rozrząd. Ja zaglądałem kilka razy. Przy zmianie żarówek, raz przy zmianie modułu, i raz jak zmieniałem wentylator ( podobno częsta usterka w Golfach 3 ).
~kamilcza14
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik dość zrywny.Spalanie jest na poziomie 9- 10 litrów gazu. Wszystko naprawdę ładnie chodzi tylko po 2 dniach od kupna padł mi komputer od gazu koszt naprawy to 800zł. 75 km to niezbyt dużo ale nawet wystarcza na tą budę. Prosty w naprawie. Przebieg golfa to 254000 ale w to nie wierzę bo samochód jest bardzo zniszczony.
~Przemas
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Jak na 75 koni i lpg to całkiem nieźle chodzi. Były problemy z falowaniem obrotów (łapał lewe powietrze). Teraz jeszcze małe problemy z silnikiem krokowym (założyłem tani zamiennik i muszę wrócić do oryginału). Przy dynamicznym wyprzedzaniu szczególnie powyżej 80 km/h najlepiej zredukować do 3 biegu. Wtedy buczy i huczy ale jedzie.
Volkswagen Golf III Hatchback