Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 (117) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 146 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Barto96
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Skrzynia też chodziła jak nowa no właśnie chodziła do czasu niestety mechanik doprowadził do tego że ze skrzyni wywiało połowe oleju i zatarło się łożysko piątego biegu dobrze że nie wpadło dalej w zębatki bo by było po skrzyni i przy okazji po mnie bo rozpadło się na autostradzie na szczęście nic się poważnego nie stało awaria kosztowała mnie 150 zł u znajomego mechanika. Teraz skrzynia chodzi tak sobie ale jest lepiej niż w oplu astrze taty...
~Maciej
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Bez zarzutu wszystko wchodź łatwo płynnie nie wypada biegi przełożenia dość krutkie a Wsteczny wciskany do dołu jest wygodniejszy niż ciąganie do góry. Ale dam 4 bo niewiem czy to tylko u mnie czy ogólnie to ten wsteczny zgrzyta jakby miała zaraz skrzynia się rozwalić wiem że moi znajomi też to mieli więc nie wiem czy to przypadłość czy przypadek.
~Adam
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Całkiem OK, chociaz czasem wystepuje zgrzyt przy wrzucaniu biegu wstecznego, ale wystarczy poczekac 1-2 sekundy i wchodzi bez problemu, a jesli chce szybko wrzucic wsteczny, to najpierw bieg #3 a pozniej wsteczny "wchodzi jak w maslo", troche glupie ale co poradzic
~Bo Mogę Wszystko
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Skrzynia biegów w tym modelu jest moim zdanie dobra ponieważ przy szybkiej redukcji czy jakimś szarpaniu w ogóle nie zgrzytała ani nic w tym stylu biegi wchodzą lekko tylko w czasie trasy troszkę za krótka piątka ale to szczegół przy tak małym silniku
~Przemas
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Chodzi lekko i precyzyjnie. W niektórych nowych autach skrzynia nie chodzi tak precyzyjnie. Żadnych zgrzytów, chyba że sam coś sknocę. Trzeba się przyzyczaić do wrzucania wstecznego, ale z tym nie ma problemu. Według mnie to największy plus tego samochodu.
~Betakam
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Z jedynką są problemy - często nie chce wchodzić - trzeba wycisnąć i ponownie wcisnąć sprzęgło. W warsztatach nie mogą nic poradzić. Wymiana sprzęgła niewiee zmieniła. Sprzęgło generalnie fatalne - można sobie solidnie wzmocnić mięśnie nogi, do tego skrzypi.
~Anzel, Anzel18@wp.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Po prostu poezja!W porówaniu z tępą pracą skrzyni w silniku 1.8 90KM to inny świat.Biegi wchodza precyzyjnie i ciasno,nie ma mowy o \"gumowym\" lewarku.Trzeba się do tego przyzwyczaic,ale mi to bardzo odpowiada.
~bengi@op.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
U mnie skrzynia chodzi ok. W porównaniu do innych samochodów w tym wieku jest super. Biegi wchodzą precyzyjnie. Czasem jedynka wchodzi z oporem oraz wsteczny ma problemy, jednak przy takim przebiegu to ciężko wymagać, by było inaczej.
~majk i majka
Hatchback 1.6 75KM 55kW
długi skok lewarka, biegi wbija się dość ciężko, nie czuć dokładnie momentu w którym \"wskakuje\" - że o sprzęgle tu nie wspomnę, chodzi - w porównaniu do niewiele młodszego peugeota 206 - zaje****** ciężko
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW
8,3
9,8
~mi81foto
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Niestety w moim MK3 występuje problem z wrzuceniem 1 i 3 biegu. Przy wrzuceniu biegu wstecznego słychać zgrzyt ale jest na to sposób, wystarczy przed wstecznym na chwilę wrzucić jedynkę.
Volkswagen Golf III Hatchback