Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 (106) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bigbig
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Zależy od oczekiwań kierowcy, o komforcie w stylu aut Meganka, Xsara, nawet Escort można zapomnieć, przy niskoprofilowych oponach prawdziwy wóz drabiniasty, choć trzeba przyznać, że jak na takie małe autko świetnie trzyma się drogi. Mimo, iz golfik jest ze wspomaganiem bardzo dobrze da sie nad nim panować, oczywiście przy rozsądnych prędkościach. Nie jest specjalnie ani pod ani nadsterowny, np.: meganka w szybciej pokonywanych zakrętach nieźle...
~conradozz
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Doskonale nie dam ale dobrze z czystym sumieniem. Wg mnie zawieszenie Golfa to kompromis między trzymaniem w ostrych łukach a komfortem podróżowania. Występują lekkie wychyły na zakrętach ale z drugiej strony mam standardowe zawieszenie w silniku 1,6. W GTI o wiele lepiej pokonuje się zakręty ale na naszych polskich dziurach tłucze też bardziej.
~Barto96
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Jest dobrze autko przeszło gruntowną naprawę zawieszenia wymiana amorów i tuleji prowadzi się stabilnie ale nie zachęca do wyścigów auto dla statecznych kierowców. Bardzo proste zawieszenie przód mcpherson tył belka skrętna, ewentualne naprawy są tanie w porównaniu z konstrukcjami wielowahaczowymi.
~spinaker
Hatchback 1.6 75KM 55kW
jako nowy musial byc naprawde niezly-ani za twardy,ani za miekki.W sam raz.Niestety wiek robi swoje,wiec wszystko zalezy od kondycji danego auta.Ja w swoim wymienilem gumy i sworznie wachaczy-wymienne,smiesznie tanie.Chyba amortyz. tez musze wymienic.Ale jak na 13 lat jest niezle.Lozyska zuzyte
~frugosz
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Zawieszenie po wymianie amortyzatorów itd. Starczy na dłuugie lata. Golf jak to golf twardy ,ale w zakręty wchodzi całkiem nieźle. Niestety gorzej wypada układ kierowniczy. Po roku wymieniałem maglownicę a teraz czeka mnie wymiana pompy wspomagania. och ta skarbonka...
~Beno b3n0@wp.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Piętą achillesową na pewno tylna belka, przystosowana raczej do dróg zachodnioeuropejskich, a nie naszych pobojowisk. Miesiąc temu remontowana, powoli znów zaczyna bić. Minus. Poza tym rewelacja (dla lubiących twarde zawieszenia), pewnie "przylepiony" do drogi.
~Przemas
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Dobrze,ale bez rewelacji. Te auto jeździ i to jest najważniejsze. Dla mnie taki niemiecki pancernik. Słyszałem, że zawieszenie gorsze od Focusa. Nie mam porównania bo Focusem jechałem tylko 5 km. Komfort gorszye niż w francuzach, ale te ciągle się psują.
~batik
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Układ jezdny w golfie jest naprawde niezły...dodatkowo posiadam szerokie opony letnie 195, które ładnie trzymaja sie drogi i na zakretach ;)... gorzej gdy jeżdzę na oponkach zimowych o profilu 175 wtedy nie czuje się tak bezpiecznie jak przy letnich ...
~qba
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Poza silnikiem to najsłabszy punkt golfa. Zawieszenie przenosi każdą dziurę i koleinę do wnętrza samochodu. Bardzo obniża komfort podróżowania. Stabilność na zakrętach też mogłaby być lepsza.Trzeba jednak podkreślić, że jest bardzo odporne na polskie drogi.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW
8,3
9,8
~Daro97ju
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Skręca w prawo i w lewo co już jest plusem:) zawieszenie jest dobre bo jest proste, komfortu jak w limuzynie nie ma ale przynajmniej nie trzeba tam często zaglądać tak jak to jest w autach z zawieszeniem wielowahaczowym
Volkswagen Golf III Hatchback