Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 (63) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cacko
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Jeżdżę Golfem od 2 lat, także trochę razem przeżyliśmy ;). Poprzedni właściciel mówił, że spala mu między 10-12 l, gdzie głównie jeździł w cyklu mieszanym, z pracy z miasta do domu na wieś (ok. 30 km). Przeraziło mnie to, ale okazało się, że niepotrzebnie. Mimo, żem baba (jak poprzednia właścicielka), to moje spalanie NIGDY nie przekroczyło 9 l (nawet w zimie i w mieście). Sporo jeżdżę, zarówno w trasie jak i po wiecznie zakorkowanym mieście,...
~A.Biernacki
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Ogólnie na auto 16-letnie jest w porządku. Silnik pamiętajacy króla ćwieczka - prosty w obsłudze i bezawaryjny - niestety spalajacy więcej paliwa niż dzisiejsze odpowiedniki, naprawy tanie części w bród, a zamiennników najwięcej na rynku. SZKODA że w POLSCE nie ma beznyny 91oktanów bo to autko mogło by taka tankować..... Silnik idealny na gaz... jak kto chce to najtańsza najprostsza instalacja wystaraczy. Jednak przy osiągach tego silnika.......
~pea
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Nie jest źle. Ceny oryginalnych części nie szokują, do tego jest cała lepszych lub gorszych tańszych zamienników. Auto proste w konstrukcji łatwo się je naprawia a części dostaje się od ręki, każdy mechanik da sobie radę, niektóre usterki można usunąć samemu. do tego poważne awarie pojawiają się dosyć rzadko. Rdza go praktycznie nie rusza, u mnie po 15 latach pojawiło się dopiero kilka bąbli. Więc dlaczego 3? za wysokie spalanie w mieście oraz...
~Niktoś
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Zużycie paliwa wahało się od 6,3 (trasa) do 9l (w mieście zimą) także jak na stary ośmiozaworowy silnik 1,8 - bajka. Na gazie nie zchodzi poniżej 8, ale żeby spalił powyżej 11 trzeba się postarać:) Ceny napraw - śmiesznie niskie. Na rynku jest pełno zamienników dobrej jakości - wystarczy trochę poszukać, poczytać fora i możemy się cieszyć naprawami za grosze. Poza tym wiele rzeczy można zrobić samemu;]
~Aleksander
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Pali tyle co napisali w książce, czyli OK jeżeli jeżdżę w miecie na bardzo krótkich odcinkach (5-6Km) światła, korki , teraz zima odśnieżanie, latem klima to można uzyskać 12L/100 Km (Mój rekord) ale normalnie nie przekracza 10L/100 Ceny napraw śmiesznie niskie. cześci też - jedynie regeneracja belki tylnego zawieszenia kosztuje (wiem bo robiłem)- ale podobno ma wytrzymać lata.
~bartas79
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Zużycie paliwa porównywalne ze współczesnymi silnikami w samochodach tej wielkości, jednak moc i osiągi silnika wyraźnie gorsze. Jeśli chodzi o ceny napraw i części, to ten samochód jest bezkonkurencyjny - łatwy dostęp do tanich części zarówno oryginalnych jak i zamienników. Nieskomplikowana budowa pozwalająca naprawiać samochód w każdym warsztacie a nawet samemu.
~Mateo
Hatchback 1.8 75KM 55kW
bardzo ekonomiczny wyjątkowo w tej wersji silnikowej TRASA 90km/h 6,5 litra MIASTO szczyt 9,5 litra MIASTO normalnie 8,5 litra TRASA 110km/h 7,5 litra TRASA 140km/h 8,4 litra CYKL MIESZANY SPOKOJNA JAZDA 7,2 litra DYNAMICZNA JAZDA 8,4 litra
~Corny
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Może i części tanie ale dość często trzeba coś do niego wkładać, to popychacze zaworów, to maglownica, to wycieki na silniku, to płyn chłodniczy gdzieś ucieka, czujniki ABS padały jeden po drugim, teraz już jeżdżę na nich 4 lata ale czujniki zamontowane z tych droższych. Ogólnie tanie ale często coś trzeba robić.
~kezmannn1111
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Golf w utrzymaniu jest bardzo tani. Nie polecam jednak stosowac najtańszych zamienników bo różnica cenowa jest marginalna a jakościowo czasami przepaśc. Średnie spalanie gazu przy mojej jeździe (na trasie bywa szybko) oscyluje w granicach 9.5l/100km, także koszty paliwa są bardzo niskie.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW
7,3
10,1
~KARTON
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Pomimo dużej pojemności i wieku jest to bardzo ekonomiczny samochód. Po wymianie termostatu spalanie w lecie przy normalnej jeżdzie po drogach lokalnych nie przekracza 6,5l/100km. W zimie dochodzi do 8l. Większość napraw można wykonać samodzielni. Części śmiesznie tanie.
Volkswagen Golf III Hatchback