Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 (72) - Silnik

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~A.Biernacki
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Silnik benzynowy o małym stopniu sprężania, jeździ na kazdym paliwe, zuzycie paliwa po miescie akceptowalne (do 10l/100km z włączoną klimą) na trasie rewelka srednio 6l/100 km dlatego nie mam ochoty zakladac gazu, silnik wg. mechanika wytrzyma jeszcze 2xtyle co ma przebiegu, oleju od wymiany do wymiany NIE dolewam zadnych wycieków i przepałów mimo 230tys. przebiegu , troche mała moc szczególnie odczuwalna w górach, ale przy wyprzedaniu na III...
~Mateo
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Jest to najlepszy moim zdanie silnik montowany w golfach. Pozwala na super ekonomiczną jazdę na długich trasach w prędkościach 80-100km/h - szczególnie przy 90km/h tutaj bije rekordy w ekonomi.... Jest dość elastyczny, w wypadkach wyhamowania do 65km/h na piątce można spokojnie wrócić do wcześniejszej prędkości Silnik ten jest ekonomiczny, dynamiczny i dzięki niemu samochód potrafi względnie szybko przyspieszać
~Aleksander
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Silnik elastyczny dopasowany do wielkości autka, jeżeli ktoś lubi sprinty spod świateł lub kręcenie obrotów na maxa - to nie wersja dla niego, przebieg ponad 220 tys - wg. mechanika i książki serwisowej tylko wymieniany napęd rorządu i olej ... od wymiany do wymiany nie bierze nic - miałem jedną awarię - padł czujnik ciśnienia oleju (16 PLN). Spala 5.5-7L trasa 9-11L miasto.
~karlosr6
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Auto generalnie spoko. Ale wiecie jak to jest z instalacją gazową ..zwłaszcza jeśli nie zna się poprzedniego właściciela mechanika który zrobił ją najtańszym kosztem żeby łatwiej opchnąć auto. Generalnie nie narzekam. ps. Jeśli macie metalowe osłony na przewodach do świec to zdejmijcie je ..to wynalazek głupiego -są wogóle nie potrzebne ...wiem bo mi dobry mechanik doradzał
~wojtek
Hatchback 1.8 75KM 55kW
silnik najbardziej mnie tutaj zaskoczył - pomimo tego, że jest to słabsza 75-konna wersja to doskonale daje sobie radę przy włączaniu się do ruchu i wyprzedzaniu - oczywiście można zapomnieć o jakimkolwiek ściganiu się :) ale do normalnej codziennej jazdy w zupełności wystarcza; oprócz tego jest bezawaryjny - do tej pory jedyne co w nim wymieniałem to olej
~Ushtari
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Silnik 1.8 AAM, prosty silnik przez to niezawodny, VW produkujac taki silnik nie pokazal swiatu nic nowego, mozna takim silnikiem normalnie sie poruszac ale nie jest to demon predkosci, najbardziej cieszy mnie fakt ze ma prawie 200kKm przejachanych i cisnienie na tlokach jest takie same jak byl by nowy.
~słoniu1
Hatchback 1.8 75KM 55kW
regularna wymiana olejów, filtrów, pasków itp. nie dozynanie silnika [zbyt wysoki obr czy zbytnie obciążanie i - po 250 tys, nie łyka oleju, świece od nowości -przy przymrozku silnik na poczatku prycha, mało wrażliwy na paliwo jak tdi, turbina do wymiany - regeneracji ale po 30 sek chodzi jak czołg ...
~kezmannn1111
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Bezawaryjny o ile oczywiście jest odpowiednio serwisowany. Zamontowana instalacja gazowa drugiej generacji pracuje bezproblemowo. W miarę dynamiczny, do miejskiej jazdy wręcz idealny. Natomiast na trasie powyżej prędkości rzędu 120km/h, wyprzedzanie nie należy do przyjemności.
~Piotrek
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Duża pojemność, może moc nie za wysoka ale bardzo dobrze przyśpiesza. Pomimo tego że to 1.8 benzyna, to spalanie znośne, i kultura pracy też. Dodam że silnik nie do zniszczenia. To było moje pierwsze auto, i wyciskałem z niego co się da, i nigdy mi się nie zepsuł:)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW
7,3
10,1
~pea
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Jest dosyć elastyczny. Mimo stosunkowo niewielkiej mocy ładnie wchodzi na obroty, nie boję się wyprzedzać. Motor ma już 15 lat i ogromny przebieg a mimo bez problemów osiąga prędkość maksymalną podaną przez producenta (180km/h). Przy największym mrozie odpala na dotyk.
Volkswagen Golf III Hatchback