Lista ocen Volkswagen Golf III Kombi (153) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SYNCRO 4x4
Kombi 1.9 TDI Syncro 90KM 66kW
Ja na 20 l zawsze robię 300 km. Wychodzi 6.6 max 7 litrów. Pół trasa(100-160 km/h) i pół miasto i przeważnie mam włączoną klimatyzację. Pali troszke wiecej niż 4x2 bo więcej waży. Ale 7.5 nie przekracza w mieście, z klimą, przy dość nieoszczędnej jeździe. Sama trasa to około 350 km na 20 litrach co daje około 5.7 litra (włączona klima i między 100 a 140, czasem w porywach 170-180). Minimalnego spalania nie sprawdzałem, bo jak pali tylko tyle,...
~PedroX
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
I tu jest najlepiej, na 60 l (boądź około 60, bak jest 55 ale koles na stacji mi zalał aż po dziubek, wiec mysle ze weszło wiecej) paliwa zrobiłem około 1250 km. To było tak, zatankowałem w Polsce, pojechałem na Słowacje pierw w okolice Liptowskiego Miklulaszu, potem Bratysława, dalej Austria i Wiedeń potem znów Bratysława, potem Czechy Brno, Olomuc, i na polskę do Kudowy , i znowu w Polsce zatankowałem :-), a jazda po Wiedniu to nie jakaś...
~przem.stepien@gmail.com
Kombi 1.8 90KM 66kW
Gdy kupiłem Golfa - jeździł już dwa lata na gazie. Jest to idealny układ, jeśliby były jakieś problemy z gazem - poprzedni właściciel już je rozwiąże. Przy spokojnej jeździe nieraz mnie zaskoczył niskim spalaniem, nawet przy prędkościach rzędy 120 km/h! Butla w kole pozwala przejechać do 300 km. Co może być pewną niedogodnością - wymusza regularne postoje. Z drugiej strony takie regularne postoje wychodzą na zdrowie :-)
~GBK [katowiczanin@tlen.pl]
Kombi 1.8 90KM 66kW
Jak na te pojemnosc i wiek jest niezle. W trasie zuzycie spada ponizej 6l/100km, nie jezdzilem nigdy tylko po miescie, wiec nie wiem, ile wtedy by palil, wg katalogu ~10l/100km. Moj samochod jest w kolorze bialym, wiec ew. naprawy lakiernicze sa najtansze z mozliwych a niestety w tym wieku pojawia sie juz rdza. Ceny czesci zamiennych dosc niskie, olbrzymia podaz. Bardzo racjonalny wybor dla osob z ograniczeniami finansowymi ;-)
~AŁ
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
można zapomnieć, jak się wlewa paliwo ;) trasa 5 (do 120km/h), miasto 6.5, jeżdżąc myślę przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg a nie o zaoszczędzeniu pół kropelki... - czyli pewnie da się mniej, tylko jakim kosztem... ceny części/napraw - tanio, części oryginalnych i wszelkiej maści zamienników do wyboru, do koloru, zero elektroniki oznacza, że naprawy też są prostsze => tańsze niż w np. tdi
~piotrek1961@wp.pl
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Sprowadziłem ten wózek za 200 Euro z Belgii i miałem zatankowany na Full przez własciciela tego auta,a jednocześnie firmy z której pochodziło te cudo czyli firmą zajmującą się turystyką.Dojechałem na Górnyśląsk i jeszcze zostało mi na kilka dni jazdy po mieście.Tj z Belgii 1190 plus 150 po mieście.Chrsyler wziąłby 2x tyle.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tych pojazdów.Oto moj e-mail piotrek1961@wp.pl
~Seba
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
autko uważam za bardzo ekonomiczne a silnik 1,9 TDI chyba najlepszy jaki powstał do tej pory taka jest moja skromna opinia, być może trafiłem na bardzo dobry egzemplarz ale myślę ze warko się za tym modelem pokręcić i poszukać z kimś kto się trochę zna na samochodach ponieważ dużo golfików trafia w \"dresiarskie rece\" co nie wróży nic dobrego więc uważam, ze lepiej kupiś w dobrym stanie np. od niemca>:)
~adam
Kombi 1.8 75KM 55kW
Mój egzemplarz przez 11 lat miał tylko awarię cewki (koszt 180 PLN) oraz, nie wiem jak to nazwać, taki maly pazurek przy skrzyni biegów (2 razy). Poza tym zwykła eksploatacja: płyny, oleje, klocki, rozrząd co 90k km. Przy przebiegu 310k wymienione sprzęgło. No i po drodze przytrafiła się wymiana przedniej szyby i jednego reflektora - wina kamyków spod poprzedzających pojazdów.
~Grzegorz
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Ostatnio pokonywana trasa ponad 1000km trasami szybkiego ruchu i autostradami. Odbyło się bez zbędnego pałowania - 120-130kmh. Golfinka zadowoliła się spalaniem około 5.6-5.7 On na 100km. I to przy przebiegu 550000km. Silniczek dalej chodzi jak zegarek, pompa bosha cyka jak trzeba. W powrónaniu do nowych diesli rewelacja. tylko pracuje jak kosiarka :)
~Poznaniak
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Najniższe zuzycie paliwa jakie odnotowałem na trasie to 4,4 litra przy prędkościach pomiędzy 80-90 km/h. Wymaga to jednak odpowiedniego operowania biegami i trzymaniem obrotów na odpowiednim poziomie. Przy jeździe mieszanej na ogół 5,5 litra/100km. Z częściami zamiennymi nie ma problemu - duża oferta zamienników, a co za tym idzie rozsądne ceny.
Volkswagen Golf III Kombi