Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback (633) - Silnik

Na liście zabraknie 504 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~calibuster
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Bezobsługowa jednostka napędowa. Konstrukcja sięga końca lat 80tych, ale dzięki temu jest dopracowany do granic możliwośći. Znajomy ma ten sam silnik i ma już 800tys przebiegu i odpala od strzała. Motor charakteryzuje to że moment i moc rozłożona jest w całym zakresie obrotów. A że ma prawie 20 sekund do setki to już inna sprawa. Jak na te osiągi silnik spala wspólmierną ilośc paliwa.
~oreslyfox
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Całkowite nieporozumienie. Z tego co pamiętam to miał być samochód dla młodzieży? Wspominali coś o sportowym zacięciu? Ten silnik jest dobry, jeżeli nie oczekujesz od niego absolutnie nic- Może sierozsypać, moze spalić cały bak na jednej prostej i oczywiście nigdy nie wyprzedzisz nie wymuszając hamowania u współuczestników. Generalnie nie wiem po co wstawili ten silnik- dla oszczędnych polecam diesle.
~Radek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Silnik podobno prosty i dobry do gazu, ale to nie tak kolorowo. Niedomaga jak na masę golfa, pali dużo bo 10-12l gazu w cyklu mieszanym, a w korkach nie stoję, tylko jeżdzę dynamicznie. Obroty lubią falować, do sprzęgła trzeba się przyzwyczaić i niestety jeżdząc na gazie żłopie olej i wg. mechaników te motory tak mają, więc ekonomiczności to żadnej, tylko w porównaniu do 1.4 wypada dobrze.
~marcin13064
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Samochód jest ok.. ładny i wogóle. jednak po przebiegu 197000tyś km zaczyna się sypać. skrzynia... itp... problemy z odpalaniem bardzo dużo oleju zrzera ... około 0,6 l na 1000km. miałem wcześniej BMW e36 1,6 z 1993r jeździłem 3lata i nic... zero usterek.. a przebieg był około 260000tyś. tu jednak golf mnie zraził trochę do siebie ... Na pewno już VW nie kupie. wracam do marki BMW .
~Grdalus
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik nieco za słaby do auta tych rozmiarów. Po przesiadce z Fiata Uno 1.4 wręcz wydawał się mułowaty. Po jakimś czasie człowiek jednak się przyzwyczaja i jest ok. Warunkiem jest, że auto jest nie obciążone i nie jedziemy pod górę, bo wtedy redukcja gwarantowane do 3. Ale generalnie o ściganiu się nawet z fiatem uno 1.4 możemy zapomnieć :) Raczej trzeba założyć że jeździmy dostojnie :)
~Kamillo KOSTA
Hatchback 1.6 100KM 74kW
To mój 1 własny samochód i jestem bardzo zadowolony! VW to jest jednak marka. Oczywiście ideałów nie ma i nie bedzie, ale dla mnie golfik 4 to prawie ideał. Silnik 1.6 SR to jednostka która bardzo sprawnie radzi sobie na drodze. Podoba mi sie ten sportowy ryk silnika:D. Inni użytkownicy dróg niejednokrotnie sa zmuszeni do zjechania na prawy pas ponieważ golfica przoduje na drodze :).
~piter
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Koledzy moja opinia bedzie nietypowa.. mam do Was pytanie! moj golfik jakos nieładnie zaczął dymic przy wiekszych predkościach... nie bierze oleju, silnik chodzi jak pszczółka :) prosze o opinie co to moze byc, jak to usunąć?! pewnie uznacie mnie za amatora ale cóż uznałem ze jestem na własciwej stronce zeby zdac palące mnie pytanko... czekam na odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich Golfiarzy :)))
~Konrad1995
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Naprawdę solidna konstrukcja, co prawda wiele egzemplarzy cierpi na pobór oleju ale cóż zrobić, nie są to nowe auta. Mocy w nim nie brakuje, jest bardzo elastyczny na niskich i wysokich obrotach. Ogólnie ta jednostka napędowa to solidna konstrukcja, nie wysilona ale nie można narzekać na brak mocy. Przy wyższych obrotach trochę głośno słychać tą jednostkę napędową.
~Niespotykanie Spokojny Człowiek
Hatchback 2.8 V6 4Motion 204KM 150kW
Największy skarb tego samochodu! Piękne rasowe brzmienie V6-tki potrafi przyćmić najpiękniejszą muzykę. Bezawaryjny i praktycznie bezobsługowy, rutynowe wymiany oleju, którego praktycznie nie trzeba dolewać (nie bierze). Niesamowicie elastyczny. Na czwartym biegu można zwolnić do 20km/h, po czym bez redukcji przyspieszać bez krztuszenia się silnika - czysta magia!
~hhhh
Hatchback 2.0 115KM 85kW
silnik- nie miałem z nim wiekszych problemów ,ma przejechane 400 tys. ,bierze pół setki oleju [parametry oleju 10 w 40] na kazde 1000 km przy prędkościach 160 km/h przez 9-10 godzin po autostradzie ,jest to śmiesznie małe zużycie,elastyczny, długowieczny z racji niewysilenia ,każdemu polecam te jednostkę zwłaszcza do lpg.teraz juz takich nie robią, tylko to ****** TFSI
Volkswagen Golf IV Hatchback