Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Nigdy nie chciałam golfa i obecny został kupiony bez mojej zgody. Była to szybka decyzja, po godzinie od momentu zobaczenia ogłoszenia już spisywaliśmy umowę. Przez rok w aucie wymieniłam: gumy przegubu, tuleje metalowo-gumowe oraz sprzęgło, które w dniu zakupu już się prosiło o wymianę. Samochód skończył 26 lat, a rdza pokrywa niecałe 5cm powierzchni całego auta, co uważam za naprawdę dobry wynik. Zaskoczyło mnie zawieszenie, jest dosyć miękkie i przyjemnie się jeździ nawet polskimi drogami. Prowadzi się dobrze, trzyma się drogi znakomicie, jak na tak mały samochód. Nie rozumiem dlaczego ludzie narzekają na silnik - jak na pojemność 1.4 jest 10/10 (spokojnie jedzie 140 na autostradzie, a maksymalnie mi pojechał 180 i się też dobrze czuł. Olej dolałam może ze dwa razy i były to monimalne ilości przed dłuższą trasą. Spalanie jest małe, co nie może nie cieszyć przy obecnych cenach na paliwo. Tylko że jest wrażliwy na jakość benzyny, bo po zatankowaniu na stacji moya stracił moc i nie można było zmienić biegu na wyższy bez wciśnięcia pedała gazu do oporu. Natomiast obeszło się bez wymiany jakichkolwiek części, dolałam innej benzyny i po problemie. Jeśli mówić o minusach, to mogę powiedzieć jedynie o tym, że jest słabo wyciszony i te plastiki w kabinie cały czas słychać jak się jeździ gorszą drogą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Golf IV Hatchback