Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

jasmin_vivien_fox, 7 lat temu
Silnik 1.8 4motion 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.8 4motion 125KM 92kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Napęd na 4 koła sprawia, że auto bardzo dobrze się prowadzi w każdych warunkach. Ogólnie autko bardzo dobre dla kobiety, która chce tylko lać benzynę i jechać nie martwiąc się o usterki; przy serwisowaniu płynów eksploatacyjnych wtedy, kiedy trzeba, klimatyzacji, hamulców itp. - to chyba oczywiste. Przy 125 KM nie straszne jest wyprzedzanie czy szybkie włączanie się do ruchu zarówno na normalnym skrzyżowaniu jak i na autostradzie przez co wzrasta poczucie bezpieczeństwa. Auto bardzo dobre na strome wzniesienia, radzi sobie dobrze w jeździe po śniegu, dobre do małego miasta (do 20 tys. mieszkańców) lub na wieś ze względu na duże spalanie w mieście. Podjazd pod strome wzniesienia, jazda po śniegu, czy przyczepność na zakrętach jak i na linii prostej z napędem na 4 koła, to istna poezja. Napęd na 4 koła czyni to auto wyjątkowym wśród golfów. Koszt zawieszenia wraz z robocizną jest nieco droższy - około 700 złotych, ale warto. jeszcze nie robiłam zawieszenia od kupna, ale się przymierzam na wiosnę.
Jedyne co mi przeszkadza to mała szczelność auta, ale to pewnie wina starych uszczelek - zapaszki wnikają do środka przy zamkniętym obiegu. Dosyć głośno w środku.
Mały, oryginalny przebieg zero problemów.
Jednak raz na kilka miesięcy zacina się jedynka. Może to moja wina.
Po wymianie drążków kierowniczych jeździ jak nowe.
czujnik wycieraczek sprawia, że czuję się bezpieczniej gdy tiry rozbryzgują wodę.
Ogólnie nie mam porównania jednak nie mam żadnych bólów kręgosłupa itp.
O niebo lepiej niż w poprzednim golfie. Szyby szybko odparowują. Wiadomo- lodówki nie zrobimy z niego w lecie, ale włączam klimę już po około 10 minutach na minimum przy temperaturze ponad 30 stopni na dworze. Więc działa doskonale.
Niby mały, a już się przeprowadzałam golfami milion razy - bardzo pakowny.
Szału nie ma.
Auto bardzo wrażliwe przy spalaniu na styl jazdy .Auto bardzo dobre na strome wzniesienia, radzi sobie dobrze w jeździe po śniegu, dobre do małego miasta (do 20 tys. mieszkańców) lub na wieś ze względu na duże spalanie (w małym mieście, przy spokojnej płynnej jeździe można zejść nawet do 5,5 l/100 km, w dużym mieście spala nawet 11-19l /100km; informacja z komputera pokładowego - liczy m. in. spalanie. Na autostradzie spala ok. 5l na 100 km przy prędkości 90 km na godzinę, 7l na 100 km przy prędkości 140 na godzinę, przy większej prędkości niż 140/h spala 13l/100 km i uwaga... na przeciętnych drogach, gdzie można jechać do 90 na godzinę, jechałam 70-80 i spalanie wyszło 3,7 litra na 100 km! Tyle co w nowym golfie 7
Jak za tą cenę mega luksus.
Brak usterek
Brak. Wymieniamy tylko olej itp., akumulator - jak coś się zestarzeje i zepsuje ze starości

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 4motion 125KM 92kW [l/100km]

6,9