Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

groj6@interia.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie, kultura pracy.
Przeniesienie napędu : Skrzynie biegów to najwieksza porażka - chyba VW robi je z plasteliny.
Układ hamulcowy : Może miałem pecha, ale padło servo
Układ elektryczny : Mikrostyki w zamku kierowcy, wycieraczki
Mogło być lepiej, ale może być.
Kupując SDI - 68KM musisz się pogodzić z przyspieszeniem i prędkościami maksymalnymi. Ale, kultura pracy - super, chodzi jak zegarek, spalanie po mieście w zimie między 5 - 5,5 litra ropy, przy normalnej jeździe - biegi zmieniam miedzy 2200 - 2600 obrotów. Dla mnie rewelacja!!!!!
Niestety skrzynia biegów zaskoczyła mnie negatywnie, biegi wchodzą nie precyzyjnie, troszkę się poprawiło po wymianie oleju w skrzyni. Bieg wsteczny to porażka, po dłuższej jeździe trzeba wpierw włożyć 2, a potem wsteczny, bo może zgrzytnąć. Już nawet nie chce mówić o dziwnym pukaniu dochodzącym ze skrzyni biegów przy cofaniu - bieg wsteczny!!!!!!!!!!!!! Skrzynia porażka!!!!!!!!!!
Nie mogę narzekać, dobrze mi się go prowadzi, wybijają się końcówki drążka kierowniczego i końcówki stabilizatora, ale nie ma co się dziwić - nasze drogi.
Dla mnie dobra.
Dla mnie OK.
Niestety troszkę muszę ponarzekać, długo się nagrzewa, a co za tym idzie w zimie troszkę zamarzam na początku, nie wspomnę o lecie i ze mam Golfika czarnego bez klimy - upał jak w piekle.
Z przodu OK, z tyłu prawda jest taka, nie nadaje się dla dorosłych ludzi, dzieci tak.
Trudno mi powiedzieć - prawdziwy klekot dobiega z silnika, ale mi to nie przeszkadza.
Spalanie super, dla prawdziwego sknery, nie trzeba sobie odmawiać wycieczek poza miasto. Ceny części nie są wygórowane, ale też nie licz na taniochę, chyba, ze interesuje cie chińszczyzna, ale ja kupuje części markowe.
Wygórowana.
Mikrostyki w zamkach - porażka, usterki wycieraczek, łuszczące się plastiki wewnątrz samochodu.
Padło servo od wspomagania hamulców, no i martwi mnie ta skrzynia - stukot na wstecznym biegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

5,2