Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW 1998-2000 (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BART
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
na temat paliwa różnie z tego co mi komputer pokazuje to normy wahają się od 5 do 7 l ON r na 100 k przy silniku 1.9 TDI ,115km, 5 stopniowa skrzynia biegów - i myślę , że to normalne jego spalanie . Co do napraw to moim zdaniem super, prawie każdy mechanik się może tego podjąć gdyż nie jest to jeszcze jakaś bardzo skomplikowana maszyna , części w normalnym sklepie motoryzacyjnym też nie doją po kieszeni a jakieś drobiazgi typu uszczelki...
~Mosfet
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Jednak ten silnik przy mojej nodze trochę spala. Średnio wychodzi około 6-6.5 litra, ale potrafi wyjść też i 8 jak się postaram. Zejście do 5 też jest możliwe, pytanie brzmi po co... Części do tego jest mnóstwo bo swojego czasu nasi rodacy sporo tego targali i nadal targają do kraju, więc zapas części jest a i kanibalizm sprzętowy jest na czym uprawiać. Mechanicy potrafią to naprawiać bez problemu a i sama konstrukcja jest dość prosta....
~kucyyk
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Spalanie jak na te lata jest dobre w mieście jesli chcesz troszkę go pociągnąć to jak każdy diesel od razu w góre czyli można nawet dojść do ponad 7,5 L W trasie jest fajnie ja akurat ma 6 biegów więc można spokojnie zejść poniżej 6 L czyli 120 km/h i 6 bieg. Nie słuchajcie tych co mówią że im pali 5 L przy takim momencie obrotowym i mocy nie da juz się niżej zejść. Moim zdaniem min. na ten samochód jest 5,5 L. Średnio gdzieś trzeba liczyć z...
~kszeliga@gmail.com
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Spala malutko (ale nie wierzcie w bajki typu 4,5l/100), średnio mi 5,8-6 l w cyklu mieszanym, daje czasem popracować turbinie :), ceny napraw i przeglądów super, części dużo i tanie, speca od diesli mam i ceny ma dobre. Na szczęście przed kupnem bardzo sprawdziłem auto, zrobiłem 20 tys i nic się nie psuje poważnego. O TDI trzeba dbać!
~Kuba, Osieczna
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Silnik jest super! Jak na osiągi które daje jest na prawdę ekonomiczny! Tylko gdyby był tańszy w naprawie troszeczkę, chociaż wiem, że japońce czy francuskie są jeszcze droższe. Ale puki co mi się nie zepsuło nic oprócz wentylatora chłodnicy ;)
~cziczi21
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
min miasto 6l/100km a max do 9l/100km trasa trocho mniej czesci nie sa az tak tragicznie drogie
~johnny_1975
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
moglobyh byc lepiej. do gwarantowanego max. zuzycia w miescie nalezy dolozyc jeszcze + 1 litr ON
~Daro
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Jeszcze ciezko mi ocenic ale jest calkiem przyzwoicie. Srednie spalanie ok. 7/100 (miasto).
~jurisdicus@box43.pl
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
mało pali (oleju napędowego), nie pije (silnikowego), ceny w serwisie przyzwoite, napraw nie stwierdzono
~BzYKU
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
przy podwyzszonej mocy i ciaglum butowaniu 7l to naprawde malutko :)
Volkswagen Golf IV Hatchback