Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

mkondr@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 4motion 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 4motion 90KM 66kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jestem bardzo zadowolony z tego auta jeszcze nigdy mnie nie zawiodło. Poza wymianami przewidzianymi w książce i drobnymi usterkami nic poważnego się nie działo. Spalanie cały czas utrzymuje się na przyzwoitym poziomie, pomimo dużego przebiegu nie muszę dolewać oleju między wymianami.Mam nadzieję że jeszcze przez wiele km mnie nie zawiedzie i będzie spisywało się tak dobrze jak do tej pory.
silnik jak na taki przebieg bardzo dobrze się spisuje żadnych problemów tylko trzeba pilnować wymiany oleju, rozrządu i lepiej to robić u sprawdzonych mechaników ja niestety tak ostatnio nie zrobiłem i miałem małe problemy wynikające z założenia nieoryginalnych opasek na przewody od turbosprężarki 2 razy mi spadły wynik wysokiego ciśnienia. Turbosprężarka za to na razie ok.
skrzynia biegów ok ale przydałyby się krótsze przełożenia. Bez naprawy jak na razie.
bez zastrzeżeń na zakrętach trzyma dobrze
widoczność dobra chociaż w variancie jest problem z parowaniem tylnej części
wszystkie przełączniki i wskaźniki umieszczone poprawnie jedyny mankament wg. mnie to brak kontrolki od świateł mijania podświetlenie w słoneczne dni nie wystarcza przy całorocznym obowiązku używania świateł w ciągu dnia, właściwie to miejsce na radio też mogłoby być wyżej
tak jak pisałem wcześniej problem z parowaniem tylnych szyb w wersji variant, dmuchawa mogłaby chodzić trochę ciszej szczególnie na wyższych biegach
schowek przed pasażerem umieszczony zbyt nisko co wysokim osobom może przeszkadzać i uniemożliwia to tym samym zbytnie przesunięcie siedzenia do przodu
przeciętnie za głośna pracę silnika szczególnie w zimie
zużycie paliwa w mieście - mogłoby być lepiej, a w trasie jest ok jeśli nie mamy zbyt ciężkiej nogi, ceny części nie są wygórowane jeśli kupuje się je poza aso ale trzeba uważać na jakość, naprawy wiadomo zależy od warsztatu ale można znaleźć niedrogi ktory wie o co chodzi
drobne usterki to: wymiana zamka po stronie kierowcy 2 razy uszkodzenie jakiegoś modułu co powodowało niemożność otwierania i zamykania el. szyb(widoczny objaw to nieświecąca żarówka w drzwiach po otwarciu), pęknięcie plastikowej klamki w podłokietniku, plastikowa osłona pod silnikiem to jakaś porażka wg. mnie powinna być co najmniej aluminiowa, nie działający spryskiwacz tylnej szyby
wymiana przeciekającej z powodu korozji chłodnicy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 4motion 90KM 66kW [l/100km]

5,7