Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Tryniusia, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : wszystko. a najbardziej to że ma duszę lub żeby nie obraźić czyiś odczuć: TO COś. poza tym jest piękny, wspaniale trzyma się drogi, nie boję się nim jeździć, wspaniałe hamulce, wspomaganie w sam raz, perfekcyjnie wchodzące biegi.to jest auto dla mnie. i uwielbiam je. czy kupiłabym ten model jeszcze raz? już to zrobiłam. i kupiłabym i trzeci raz. w sumie sie zastanawiamy czy nie kupić sobie jeszcze jednego i miec dwa
wiem, że napewno kupię sobie MK5 tylko szkoda mi na razie sprzedawać tego golfa, jest taki piękny. ale mąż już przebąkuje że mu się nudzi i by sobie znowu zmienił...
mruczy cichutki pali na tyk zero dymku
jak to w vw, zawsze idealnie jeszcze nie miałam kłopotów ze skrzynią w vw nigdy.
nigdy nie pociągnął w koleinie. opli już tak dobrze nie wspominam. nie mówiąc o fordzie brrr.
do tyłu rewelka wiadomo duża szyba (w passacie było strasznie cofać, szczególnie po kraksie przy cofaniu) ogólnie i tak korzystam z lusterek zawsze mniej patrze do tyłu, cofam codziennie spod domu. do przodu wiadomo że dobra widoczność.
lubie vw. zawsze dobrze sie w nich czuje i uważam, że dla mnie wszystko jest tam gdzie ma być.
nie uznaje aut bez klimy więc golfik też ją ma. nie ma co narzekać. wnętrze rozgrzewa się długo. w hatchbacku pamiętam szybciej się grzało. ale tam był climatronic więc też inaczej.
jak dla mnie (173cm 55kg) aż za dużo. ogólnie uważam że w sam raz byłby hatchback ale mieliśmy już wcześniej i mężowi bardzo podobają się varianty (co z tego że bagażnik zawsze pusty). passacisko było przepotężne i w sumie na naszą trójkę za duże.
nigdy nie narzekałam. wiadomo że na zimnym silniku głośniejszy, oponek nie słychać, ale to już zasługa męża (mamy wulkanizację). we mgle antena pogwizduje czasami.
TDI co więcej mówić? minimalne -trasa nad morze i powrót śr. min -przy normalnej jeżdzie miasto i raz w tygodniu poza miasto lub na zakupy do innego miasta śr. max -tylko miasto do 5-10 km dziennie na klimie lub zimą (dziecko ze szkoły i do domu- silnik nie osiąga 90 st C
wiem że vw są drogie ale zawsze odbieram te pieniądze przy dalszej odsprzedaży, więc cena jest jaka jest i tyle. a za tą cenę mam ulubiony samochód i nie wstydze sie go. świetna tapicerka bardzo łatwa do utrzymania w czystości jesli tylko się wie jak to robić, deska czyszczona zwykłym pronto nie trzeszczy tak jak popsikasz plakiem, wykładzinę łatwo odkurzyć z piachu. wydaje mi się że materiały są bardzo dobrej jakości. zresztą jak pisałam, żaden się nigdy nie popsuł, więc warto zapłacić te pare zyli więcej.
raz wypadła rurka doprowadzająca płyn do spryskiwacza w tylnej klapie- mąż to zrobił w 5 minut.
jeżeli chodzi o nasze samochody z grupy vw nigdy nie mieliśmy żadnych najmniejszych kłopotów. nie potrafię więc przytoczyć żadnego przykładu. ostatnie trzy auta z vw: golf4 hatchback- 2 lata ani jednej usterki nawet drobiazgu, passat 1 rok u nas- to samo, golf4 variant - 1 rok u nas pare dni temu mu pyknął- ani jednej usterki.porównując do reszty aut pomiędzy nimi astra non stop problem z abs-em, vectra- czujnik obrotu wału korbowego i wałka rozrządu, ford to 2 razy w ogóle nie odpalił,mercedesy były raczej bezawaryjne, audik też, po za wymianą czujnika temp.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

4,1