Lista ocen Volkswagen Golf IV (669) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 781 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Podwozie i zawieszenie jest dobre. Po 25 tys na polskich drogach, bo jest rok w kraju dopiero. Wymieniałem jedną tulejkę wachacza z przodu za ok 25zł i to od ręki. A auto jeżdziło jak trzeba. I ostatnio gumy stabilizatora, ale też bajecznie mały wydatek za markowe elementy.
~Mariusz B
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
Jak przystało na GTI jeździ jak przyklejony pomimo prostego i taniego w serwisowaniu zawieszenia.Komfort na kołach 16 calowych niezły na 15 bardzo dobry.Układ kierowniczy bez elektrycznych udziwnień czuć prowadzenie auta.Bardzo dobry kompromis między komfortem a bezpieczeństwem.
~Montek
Hatchback 1.8 4motion 125KM 92kW
wymienilem gumy przy drazku stabilizacyjnym bo delikatnie stukalo i sprezyny tyl bo jedna pekla koszt takiej sprezyny(dostepna tylko w serwisie)340zl 1 sztuka:)Pozostalo mi wymienic jeszcze przednie amorki bo na przegladzie wykazalo mi ze prawy nadaje sie do wymiany.
~BIALUTKI
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Golf IV posiada świetny układ jezdny pozwalający na dynamiczną jazdę i pokonywanie zakrętów z większymi prędkościami. Dobrze radzi sobie z naszymi polskimi drogami i ogólnie zawieszenie jest bardzo trwałe, pod warunkiem ,że wymieniamy części w miarę ich zużycia
~Szymon
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Trzyma się drogi wspaniale, zwłaszcza na zakrętach z dużą prędkością. Niestety jest nieco za twardy jak na polskie drogi i na dziurach ma się wrażenie że amortyzatory są do wymiany. Może przykład nie za dobry ale Golf II dziury znosi o wiele bardziej płynnie.
~StyQ
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
z zawieszenia jestem zajbardziej zadowolony, wogóle nie czyć dziur (a u nas sa chyba najgorsze drogi w Polsce), zrobiłem nim już około 15 tys km i nadal pracuje pardzo dobrze - na zakrętach też się fajnie prowadzi, choć mógłby być nieco twardszy no ale to nie jest auto sportowe
~loipop@interia.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
dobrze... coz gdybysmy mieli dobre drogi to dalbym pewnie ocene doskonale ...ale jest jak jest golf nalezy do smochodow ze sztywnym zawieszeniem no i reaguje na dziury...poki co mam go na felgach stalowych moze po zmianie na aluminiowe komfort nieco sie podniesie
~xtc
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Przy szerokich oponach doskonale trzyma sie jezdni, przy standardowych kołach tragedia!!! Minimum 215R17 na niskim profilu, a zapomnisz co to pod i nadsterownosc. Zima koniecznie zmienic opony na R14 balony, oczywiscie zimowki. Zadne auto nie prowadzi sie zima na niskim profilu.
~Radowan
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Moim zdaniem perfekcyjny. ESP działa bez zarzutu (czasem tylko mi sie sam wyłaczy ale to juz wada elektroniki). Samochod ma szeroki rozstaw osi - drogi trzyma sie cudownie. Focus - podobne najlepszy wna tym polu - to szmelc w porownaniu do Golfa 5. Maialem okazje sprawdzic.
~VW ASZ
Cabrio 1.9 TDI 96KM 71kW
Układ jezdny precyzyjny. Troche buja na boki przy wchodzeniu w zakręt. Ogólnie stabilny.Zawieszenie: tylne amorki wytrzymały 80000 km i powiedziały dowidzenia lepiej jest z przodem po 90000 km nie było widać wycieku! Poza tym żadnych stuków w zawieszeniu- skrzypi jak cholera!