Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW 2003-2008 (14) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djseba3
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Ogrzewanie - przy układzie równoległym nagrzewnicy i parownika był problem z ogrzaniem auta na postoju. Samochód był zagrzany a powietrze leciało ciepłe. Gorące dopiero po dodaniu gazu na 2-3 tys obrotów. W zimę na światłach trzeba było dodawać gazu żeby nie marznąć w:D Pomogła mała przeróbka. Najpierw ogrzewany jest parownik a potem nagrzewnica. Teraz gdy silnik zagrzeje się do 90 stopni a włączę grzanie na 4 - leci bardzo gorące powietrze....
~zorro
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Climatic - klimatyzacja półautomatyczna. Sama ustawia zadaną temperaturę z zakresie 18-26 stopni. - działa to bardzo dobrze i zimą i latem. Nie trzeba kręcić, bo jak się auto nagrzeje i osiągnie temperaturę to samo ogranicza ciepło z nadmuchu i utrzymuje zadaną temperaturę. Latem analogicznie. Siła nadmuchu i rozdział ustawiane ręcznie. Podobnie jak załączeni sprężarki klimatyzacji. Wydajność układu w normie.
~kenvar
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Być może to mały mankament tylko mojego egzemplarza, ale po włączeniu nawiewu po 10 sekundach mam zawilgoconą szybę od środka, a później po kolejnych 20 jak już nawiew wysuszy szybę jest wszystko ok. Na początku myślałem że mam zawilgocony filtr kabiny jednak jego wymiana nic ciekawego nie wniosła. Dodam że dzieje się tak tylko w dni o dużej wilgotności. Co do ogrzewania - zero uwag. Wszystko ok.
~Rafał_73_N
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
był bez klimy testowałem z Focusem z klima byłem w stanie osiagnąć tą samą temperaturę co Focus ten sam czas klima bez klimy nigdy nie miałem klimy ale na krótkich trasach do 20 km jednorazowej jazdy nie ma ona sensu Wentylacja i nawiewy rewelacja nic dodać nic ująć
~bojakk
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Ogrzewania nie sprawdzałem, klima (climatic) działa ok. Problem pojawia się jak dobrze pada, trzeba wtedy włączyć klimę, bo szyby parują, nawet jak się jedzie samemu.
~gsemerylo@wp.pl
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Najgorzej jest jak są duże różnice temperatur, pada mocny deszcz i jest chłodno.Autko szybko paruje i klima musi chodzić.
~Adam
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Jak na auto bez klimy wentylacja niezła, ogrzewanie bardzo dobre, szybko się nagrzewa
~przemekb
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
latem w deszczu trudno odparowywują szyby boczne, (brak klimatyzacji)
~jarek
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Model bez klimatyzacji to porażka.
~Golf
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Klima działa szybko a zimą również dobrze sie nagrzewa.
Volkswagen Golf V Hatchback