Lista ocen Volkswagen Golf V (28) - Karoseria

Na liście zabraknie 441 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gieno89
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jestem zawiedziony zabezpieczeniem antykorozyjnym albo raczej, błędami fabrycznymi bo to przez nie powstały ogniska korozji. Jak np błotniki na górze przez wygłuszenie po wewnętrznej stronie ruda się zagnieździła. Tak samo przy chlapaczach które gromadzą syf i rozpoczynają ucztę. Jak się w porę nie zabezpieczy to przejdzie na próg drzwi itd. Klamka klapy bagaznika, rdza w jej okręgu spowodowana brakiem odpływu zbierającej się w przetłoczeniu...
~djseba3
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
W 2017 nie było ani centki rdzy. W 2018 zaczyna schodzić lakier na początku i końcu progów. Same progi jak i podwozie jeszcze nie gnije. W lato wykonam konserwację podwozia. Co wiosnę warto podnieść auto i dokładnie umyć zawieszenie. Zatykają się dziurki odprowadzające wodę w mcpersonach i mocowaniach sprężyn z tyłu. Warto to umyć bo zalegająca sól może przyspieszyć korozję / pęknięcie sprężyn. W nadkolach VW stosował nieszczęsne gąbki...
~k6ainolop
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
To jest jakaś porażka i nie chodzi tutaj o wygląd który jest przeciętny i po kilku latach sprawia wrażenie archaicznego. Auto garażowane przez cały czas i pełno wykwitów. Robiłem w nim 3 razy progi w tym 2 razy z prawej strony. Rdzewieje wszystko!!! Nadkola gdzie pod plastikami gromadzą się liście i gniją, maska, tylna klapa, drzwi przednie w szczególności na dole przy progach i wspomniane wyżej progi.
~yzx_
Hatchback 1.4 80KM 59kW
Rdza mocno atakuje progi oraz błotniki. Błotniki przednie można jeszcze wymienić ale naprawa progów może kosztować ciebie min 2000zł za stronę. Na minus też troszeczkę mały bagażnik (przy włożeniu butli LPG jest szansa, że podniesie się dno bagażnika przez co przestrzeń się skurczy nam, wtedy miejsca będzie na styk dla 2 osób przy torbach, o walizkach dużych warto zapomnieć)
~Daro999
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Z jednej strony bryła auta mi się podoba, szczególnie te napompowane nadkola. Z drugiej strony można zauważyć błędy konstrukcyjne: w nadkolach przednich przy progu zbiera się ziemia z solą - trzeba to regularnie czyścić. Druga sprawa to gąbki w przednich nadkolach które chłoną wodę.
~Adrian
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Jeżeli jesteś posiadaczem tego auta to rdza na klapie przy uszczelkach świateł nie jest Ci obca. Druga klapę do wymiany do Varianta w kombi można jedynie szukać na kontenerach porwanych w Somalii bo innego wytłumaczenia nie mam na ten deficyt.
~WonszRzeczny
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Dobrze zabezpieczona przed korozją. Jeżeli gdzieś pojawi się korozja, jest to znak że raczej napewno miał jakąś przygodę. Można by się przyczepić ewentualnie do jego grubości. Podczas jazdy autostradą latające kamyczki niekiedy zostawiają ślady.
~sam
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Po 8 latach pojawił się pierwszy bąbel korozji w tylnym błotniku. Poza tym nie ma zastrzeżeń. Lakier metalik wymaga pielęgnacji, lecz po 10 latach będzie się błyszczał jak prawie nowy. Nie dopuszczać do długiego zalegania ptasich odchodów.
~arczii91
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Największy MINUS samochodu. Auto ma 15 lat i rdzewieje na potęgę - głównie progi i błotniki. Korozja pomimo dbania przez cały okres eksploatacji - auto garażowane. Lampy i lakier są jak nowe, a blacha to porażka.
~Yakuza
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Słabo! Drzwi maja dziury od spodu, a progi mimo ze całe widać ze byly robione przez kogoś także nie wiem. Na nadkolach widać odpryski po kamykach i rdza już tam gości.