Lista ocen Volkswagen Golf V (203) - Widoczność

Na liście zabraknie 266 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pulpet
Hatchback 1.9 TDI 4Motion 105KM 77kW
Przód elegancko, po wyczuciu auta parkujemy na milimetry. Następny temat cofanie hmmm, mam dwie wersje moją i żony. Wpierw moja: jestem zawodowym kierowcą lusterka to podstawa i choć kruszynki, mi wystarczają ale nie zawsze. Idąc dalej chcąc nie chcąc przedstawiam wersję żony hehehe bardziej wulgarną, która cofając odwraca się do tyłu czego nie ogarniam. Oszczędzając cytatów napiszę w kilku słowach. Dla mnie super odpowiednio ustawione boczne...
~djseba3
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Mniejsza widoczności niż w golfie 3 jeśli chodzi o tył. Czasami przeszkadzają przednie słupki - są trochę grube. Ale wiadomo że współczesne auta mają ładnie wyglądać :D przy parkowaniu tyłem golfem 3 widziałem więcej. Ale jak na tą klasę jest dobrze i idzie się przyzwyczaić. Po odpowiednim ustawieniu lusterek można wyeliminować martwe pole - ale jak ktoś musi w lusterku widzieć pół auta to wiadomo że będzie martwe pole
~Pawik
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Widoczność do przodu bardzo dobra za sprawą dużej przedniej szyby i bardzo wydajnych wycieraczek. Troche przeszkadzają grube słupki boczne. No cóż, tam musi się przecież zmieścić kurtyna. Do tyłu znacznie gorzej. Kompletnie nic nie widać za sprawą malutkiej tylnej szyby i niewielkiego zasięgu tylnej wycieraczki. Udało mi się już parę razy przytrzeć przy cofaniu.
~Roudi
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Prawidłowo, choć trzeba uważać na przednie słupki, cofanie to już wyższa filozofia. Jeśli cofasz na lusterka może jest łatwiej, cofasz obracając głowę - trzeba się mocno przekręcić, bo słabiej widać na boki i można się mocno zdziwić. Do przodu bez zarzutu, nawet widać zarys maski co bywa rzadkością w dzisiejszych czasach.
~Hubert.
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Widoczność bez zastrzeżeń. Duże lusterka boczne, ponadto podczas cofania prawe lusterko zmienia położenie i ułatwia parkowanie równoległe. Polecam bardzo czujniki parkowania, mam zamontowane z tyłu i jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Trzeba tylko uważać jak wsiądziemy później do samochodu, który nie ma takich czujników :)
~kenvar
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Nie ma co narzekać, aczkolwiek odnoszę wrażenie że siedzenie mogło by być trochę wyżej zamontowane. Wówczas widoczność z przodu zdecydowanie by się poprawiła. Jeśli chodzi o widoczność na boki - wszystko w jak najlepszym porządku. Również z tyłu za sprawą dużej szyby nie ma się do czego przyczepić
~Jedrek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie mam na co narzekać. wielu aut nie prowadziłem, ale w golfie fajnie się jeździ. Fajnie są rozwiązane boczne lusterka wsteczne. Fajny kompromis pomiędzy płaskimi, a wypukłymi lusterkami. Zewnętrzne końce lusterek są dosyć mocno zaokrąglone co minimalizuje martwą strefę.
~Skylog
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Siedzi się dość wysoko i bardzo wygodnie ;-) ale boczne słupki przeszkadzają. Na plus przemawia to że do przedniej szyby daleko. Do tyłu średnio ale czujniki pomagają bardzo. Każdy kierowca z przeciętnymi zdolnościami zaparkuje bez obdzierania lakieru.
~Maciej
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Słupki trzymające dach są trochę za grube i ograniczają widoczność (pewnie to względy bezpieczeństwa na wypadek dachowania), gdy fotel ustawi się trochę wyżej (tak aby wygodnie się siedziało), a stanie się blisko świateł, to je trochę źle widać.
~Rafał_73_N
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Nie ocenię na maxa dlaczego z przodu oki cofanie sprawia problemy. Parkowanie jeszcze więcej jeśli ktos się przesiądzie z np czegos mniejszego cięzko trafić w pasy przy supermarkecie ale myslę że to nie wada a kwestia przyzwyczajenia Reszta ok