Lista ocen Volkswagen Golf V (279) - Silnik

Na liście zabraknie 190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~thopson23
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
ładnie się zbiera od niskich obrotów, nawet 1500 wystarczy, ale powyżej 5000 nic już nie ma. typowa ośmiozaworówka. do tej pory jeździłem 16v więc jestem mile zaskoczony elastycznością. JEDNAK 102 PS TO TROCHE ZA MAŁO. DO SPOKOJNEJ JAZDY W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZA ALE JAK SIĘ CHCE CZASEM TROCHĘ ZASZALEĆ TO NIE MA CZYM.
~WonszRzeczny
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie ma się do czego przyczepić. To w końcu TDI, czyli swoista legenda. Kulturą pracy nie grzeszy, ale oferuje całkiem przyjemną dynamikę i niezawodność. Przez cały czas mojego użytkowania, nie zawiódł mnie. Warto pamiętać o tym że czasem lubi pociągnąć nieco oleju i warto wlewać dobre paliwo.
~Deny_n@interia.pl
Hatchback 1.4 FSI 90KM 66kW
Bez wielkiej rewelacji. Współczuję ludziom którzy wybrali słabszą wersję silnika. Auto jest ciężkie i potrzebuje naprawdę solidnej jednostki napędowej. A tak na marginesie to firma która proponuje swoim klientom możliwość zakupu tego samochodu z silnikiem o mocy 75 kM jest krótko mówiąc niepoważna.
~TomekS
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Harmonijna praca w szerokim zakresie obrotów. Brak mocy na niskich obrotach (przy ruszaniu) znacznie mniej odczuwalny niż w innych silnikach TD. (w Mondeo TDCI przy ruszaniu trzeba duzo bardziej uwazac zeby silnik nie zgasl) Silnik glosniejszy nie commonrail-e, ale nie jest to halas nie przyjemny.
~Szymon
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
1.4 mpi demonem prędkości nie jest. Faktycznie na benzynie spala bardzo dużo paliwa, na LPG wygląda to bardzo sensownie i potrafi być bardzo oszczędny. Do dojazdu do pracy okej. Chyba że pracujemy na SOR w szpitalu, to nie polecam. Wszelkie wyprzedzania trzeba planować.
~Krzysiek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ta jednostka znana jest na całym świecie i dużo nie trzeba mówić, jak na 105KM jest dynamiczny, odrobina szaleństwa przy wyprzedzaniu czyli od 60km/h do 100km/h na trzecim biegu delikatnie wbija w fotele, czwórka wchodzi na takich obrotach, że nie ma żadnej turbodziury.
~serj
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik średnio kulturalny, ale bez dramatu. U mnie troszkę wibracji przenosi się do kabiny na jałowym biegu. Dość głośny. Bardzo elastyczny i zrywny jak na 105KM. Przeciętnie w mieście pali 7 -8 litrów, w trasie troszkę powyżej 5 litrów przy spokojnej równej jeździe.
~Danek
Hatchback 2.0 SDI 75KM 55kW
Silnik pracuje bardzo głośno (jak na TDI przystało). W zimie czuję się jak w traktorze. Muszę czekać, aż silnik się ogrzeje i wtedy jest ok. Kultura pracy nieporównywalna do silników HDI. Przy dużych prędkościach trochę głośny. Nadaje się do miasta po sprawunki.
~ZawiedzionyVW
Hatchback 1.4 FSI 90KM 66kW
Tragedia. Za słaby do tego modelu nadwozia. Wyjatkowo awaryjny. Szczególnie tzw. \"wieczny\" rozrząd łańcuszkowy. Wiecznie, ale w naprawie z uwagi na przeskoki łańcuszka. Serwis 200,-zł/rbg. przewidywany czas robocizny 5 godz. Samochód 3 dni stoi na warsztacie.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V
5,9
8,8
~Golf
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Silniczek jest trochę za mały jak na masę tego auta ale do spokojnej jazdy wystarcza w zupełności. Do 5 tyś obrotów jest całkiem żwawy ale potem traci dech. Osiągi lepsze niż na papierze!! Bardzo dobra elastycznośc do 4 biegu. między 4 a 5 biegiem znaczne gorzej.