Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Paweł, 2 lata temu
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.6 102KM 75kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Porównując Renault Megane to co chwile albo nie działała płyta albo szyba. Tutaj działa wszystko idealnie.
Karoseria : Zero rdzy po 14 latach.
Układ hamulcowy : Bardzo bezpieczny.
Silnik : Jest dość ciężki i ten silnik dla kogoś kto wymaga dynamiki może być za słaby.
Jestem bardzo zadowolony z tego auta. Na LPG pali ok. 8-10 l. w zależności od jazdy, przy której nie zauważyłem różnicy między benzyną,a gazem. Nie jestem rajdowcem, lubię czerpać przyjemność z jazdy po prostu płynąc,a nie szarpiąc i ruszając z piskiem spod świateł, więc jego dynamika (nie ukrywam mogłaby być trochę lepsza przy wyprzedzaniu) mi wystarcza. Wykonanie bardzo dobre, wysokiej jakości elementy, nic nie skrzypi itp. Przy 123 tys. km. praktycznie brak usterek, jedynie wymieniane łożysko. Reszta to tylko zwykłe przeglądy, zmiana filtrów i oleju. Samochód jak czołg, zero rdzy! Nie wiem, kto wypisuje,że wychodzi mu rdza. Chyba tylko takie osoby,które mają samochód po rozbiciach, sklejony z kilku w jeden. Po 14 latach mogę zagwarantować, że na oryginalnych częściach nie zauważyłem grama rdzy!
Brakuje czasem mocy przy wyprzedzaniu, trzeba wkręcać na obroty. Na luzie bez klimatyzacji ma trochę niskie obroty.
Idealna, bardzo płynnie wchodzą biegi.
Bardzo fajnie trzyma się drogi, płynnie wchodzi w zakręty. Prowadzi się go bardzo fajnie.
Od 2008 r. - zero rdzy.
Bardzo przejrzyście, nawet w tylnej szybie widać bardzo dużo. Fiat Bravo, Renault Megane z tej samej półki mają dużo gorszą widoczność.
Jest O.K.
Nagrzewa się bardzo szybko, mrozi tak samo. Nie ma do czego się przyczepić.
Przestronnie z przodu jak i z tyłu. Chociaż mogę być nie obiektywny przy wzroście 170.
Nawet w długie trasy jedzie się bardzo przyjemnie. Po 600 km nie odczuwałem jakiegoś większego zmęczenia.
Części dostępne wszędzie i właściwie każdą część można dostać. Używane, nowe. Nie ma problemu.
Tani w utrzymaniu, zero większych napraw. Wystarczy dbać o olej, zawsze wymieniam wszystkie filtry i olej po 12 tys. km. i samochód mi oddaje to swoją niezawodnością.
Brak.
Brak.