Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Malish, 2 lata temu
Silnik 2.0 TSI GTI 210KM 154kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 2.0 TSI GTI 210KM 154kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Poezja. Polecam się przejechać.
Karoseria : Oby mnie nie dotknęła korozja, ale wszyscy wokół straszą :(
Genialny samochód. Choć mam go dopiero kilka miesięcy, jestem bardzo zadowolony. Przyjemność z jazdy w stosunku do ceny i spalania jest bardzo dobra. Swój egzemplarz sprowadziłem ze Szwajcarii z rozebranym silnikiem. W Polsce został złożony, wymieniłem tłoki na takie z poprawionymi pierścieniami i obecnie nie bierze oleju od wymiany do wymiany (te silniki mają z tym problem). Fajne wyposażenie typu skórzane sportowe fotele, nawigacja, kamera cofania, czujniki parkowania, fajny pakiet oświetlania, aktywne bixenony. Dość obszerny w środku, a z zewnątrz na tyle mały, że parkuje się nim bez problemu.
Główny powód zakupu. Silnik brzmi fajnie, łatwo można zwiększyć mu moc, jest dośc oszczędny jak na swoją moc. Zmieniać rozrząd, odmę, cewki, wyczyścić dolot i latać :)
Tu nie jest kolorowo. Skrzynie w golfach niestety potrafią zacząć wyć przy ok 200 tys km, albo zupełnie padają sunchronizatory. W DSG nie jest lepiej, także nie ma lepszej/gorszej decyzji, są tylko preferencje ;)
Pewny, precyzyjny, ale mimo to nie męczy na trasie jak np. Mazda MX5, gdzie przy 140km/h przesunięcie kierownicy o 5mm powoduje wyjechanie z pasa.
Ja problemów nie mam, ale znane są przypadki korodowania dzwi i błotników z przodu. Na błotniki pomaga wyrzucenie fabrycznej gąbki z nadkoli. Na drzwi nie wiem :(
Dobra, nie zauważyłem żadnych probemów. Kamera cofania ma zaskakująco dobrą rozdzielczość
to VW więc jest wzorowo
Szybko ciepło i zimno.
Jak na 4.2m długości jest bardzo dużo miejsca w środku.
To golf a nie Bentley, więc do rozsądnych prędkości typu 130-140 jest ok, później słychac silnik, ale to chyba za sprawą dośc krótkiej skrzyni w GTI
Trzeba się liczyć z jakimiś małymi nieprzewidzianymi wydatkami, ale jeśli nie ma się dwóch lewych rąk to utrzymanie jest bardzo tanie.
Tutaj jest super, za ok 40-45 tys zł (2022 rok) mamy fajnego Hot Hatcha z dużym potencjałem i dużym popytem, jakby się nam znudził.
Czasami czytam o problemach z rozrządem, więc najlepiej po zakupie po prostu go zmienić na poprawiony (głównie napinacz) i mieć swięty spokój.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI GTI 210KM 154kW [l/100km]

9,6