Volkswagen Lupo - Oceń swoje auto

lista silników Volkswagen Lupo

Oceny Volkswagen Lupo

7% lepiej niż w segmencie Auta najmniejsze (3,76)

dodano 14.03.2012 22:51:09 przez

Jestem bardzo zadowolony z mojego Lupo. Pomimo, ze przesiadlem sie do tak malego auta z Mercedesa 124, nie jestem rozczarowany. Zawsze uwazalem, ze Volkswagen jest przereklamowany, ale w tej chwili uwazam, ze jest to doskonale auto, szybkie, oszczedne, rzadko sie psuje i potrafi zaskoczyc, zarowno komfortem jak i iloscia miejsca w srodku. Szczegolnie podoba mi sie zuzycie paliwa i niezawodnosc silnikow, przy stosunkowo duzej mocy. Polecam Lupo zarowno dla pan, do uzytkowania w miescie, na zakupy (male, zwrotne, zrywne, wszedzie sie zmiesci, skrzynia automatyczna, doskonala widocznosc, wysokie standardy bezpieczenstwa), jak i dla facetow pragnacych troche zaoszczedzic(za ta kase mozna zabrac zone lub dziewczyne na weekend do dobrego hotelu - w nagrode wrazenia zapewne lepsze niz z jazdy Lupo :-)), a wrazenia z jazdy tez sa (mozna jechac i 155 km/h jak ktos lubi i ma gdzie, a i 165 km/h tez pojedzie). Ekonomia Lupo 3L (pomimo wydatku na skrzynie biegow) jest fantastyczna. Porownujac do mojego poprzedniego auta Mercedesa 124 2,3 benzyna, spalanie LPG 13-14 ltr/100 km. Kalkulacja jest prosta. Mercedes 14ltr/100km x 2.85zl=39.90 zl/100 km. Lupo 3.9ltr/100km x 5.7=22.23. Wynik 17.67 zl oszczednosci na kazde 100km przejechane. Nie chce wiedziec jaka roznica bylaby, gdybym w Mercu uzywal benzyny, a nie gazu. Kontynuujac, po przejechaniu 30.000km oszczedzilem 5301 zl. Wydalem wprawdzie na naprawe skrzyni 2000, ale to wciaz 3300 oszczednosci. Zakladam ze skrzynia nie zepsuje sie po raz kolejny zbyt szybko. Teoretycznie powinna potrzymac tyle samo co poprzednio. Rachunek jest prosty i nie musze chyba nic wiecej dodawac. Polecam Lupo jeszcze raz. (obliczenia oparlem na biezacych cenach paliw 14/03/2012). Piszac na temat Lupo kierowalem sie moim osobistym, subiektywnym odczuciem na temat tego samochodu. Mam nadzieje, ze moja ocena bedzie pomocna dla innych. Moge podzielic sie moimi wrazeniami i doswiadczeniami na temat tego samochodu. Kontakt: pav116@wp.pl Pozdrawiam.

dodano 04.11.2010 09:38:58 przez

W lipcu kupiłem VW Lupo 1.4 TDI - polecam każdemu. Łatwo nim zaparkować, wygląda ładnie (czasem, jak jest ładnie wypolerowany, to ludzie na ulicy się oglądają ;). 75 KM również robi swoje, szczególnie przy nagłej potrzebie wyprzedzania. Szybko się nagrzewa(w zimie), szybko też się wychładza latem (klima) - bo jest relatywnie mały. Chociaż z drugiej strony, każdy kto do niego wsiada (czy do tyłu, czy do przodu) dziwi się, że jest tam tak dużo miejsca. No i spalanie. To jego największy atut. Trochę nie wierzyłem w spalanie poniżej 5 litrów, o czym pisano na forach, ale jednak! Na trasie (jadąc przepisowo) wychodzi czasem lekko poniżej 4 litrów. W mieście około 5. Bagażnik jest mały - wchodzi futerał od skrzypiec i na to jeszcze od altówki i koniec! :) Chociaż zawsze można poskładać fotele i już jest więcej miejsca. Polecam i pozdrawiam!

dodano 22.08.2011 16:45:51 przez

SWietne auto!!! niezawodne jezdze juz od 3 lat i nic nie nawala w tym samochodzie...kupilem z Niemiec serwisowane do 270.000 z wymienionym rozrzadem, dzis ma 321.000 i rewelacja... silniki sa nie do zajezdzenia, wsiadasz jedziesz i wiesz ze dojedziesz zawsze gdzie chcesz... jedyny mankament auta to drgania, zwykly diesel ma glosna prace na postoju i przenosi drgania na karoserie...ale po kilkudziesiaciu km kazdy sie przyzwyczaja jest wdzieczny autku za swoja niezawodnosc, spalanie-jezdze sam, nigdy nie wiecej niz 5l, zima oszczednie 4.2l mierzone na tankowaniu baku do pelna i tak pomiar dwa razy wyszlo 4.2l/100km srednia!! super najlepsze auto w swojej klasie i cenie ok 10-11tyś lepszej opcji nie ma!!!jesli patrzac na ekonomicznosc i niezawodnosc!!

dodano 25.12.2011 11:32:23 przez

Generalnie autko bardzo przyjemne dla młodych ludzi, niezawodne jak sie o nie dba, przez okres 2 lat nic sie nie działo, tylko lac paliwo i jechac, autem zrobiłem ponad 20 tys km i nie mam zadnych zastrzezen, nawet przy wiekszych predkosciach pewnie trzyma sie drogi, do 130 km/h rozpedza sie jak rakieta, choc i po wyjzej tej predkosci nie miałem problemów z wyprzedzaniem, klima bardzo szybko chłodzi pojazd co jest niewątpliwą zaletą. Osobom chcące kupic Lupo jak najbardziej polecam, napewno nie bedą zawiedzione, tylko trzeba uwazac na silniki zeby nie były dobite, i nie ekupowac w komisach bo widziałem jakie wałki tam walą :)

dodano 08.01.2004 15:50:36 przez

Ogólnie dla 2 osób bez dziecka jest to super samochodzik i na miasto i na trasy (bardzo wygosny). Ma jeden bardzo duży minus - ta wersja którą posiadam i tym wyposażeniem (nówka oczywiście) jest droższa nawet od podstawoej wersji VW Golfa - dlatego nie ma go w sprzedaży na polskim rynku - co za tym idzie bardzo duży problem z dostpnością nawet drobnych części i brak zamienników - no chyba że od audi A2 :-)). nawet od innych wersji lupo większąść częsci nie podchodzi. Wszystko trzeba zamawiać przez VW z niemiec i czeka się 2 tygodnie.

dodano 16.10.2013 22:03:16 przez

Auto idealne do miasta, zwłaszcza z instalacją gazową. Samochód dla kogoś, kto potrzebuje się tylko przemieszczać z punktu A do punktu B i nie przejmuje się ''damskim'' wyglądem samochodu. Mały niemiecki czołg, nawet zaniedbany odwzajemnia się bezawaryjnością. Lałem tylko gaz i olej i byłem tego samochodu zawsze pewny. Nie polecam mieć nim wypadku: przy zderzeniu czołowym z auta nic nie zostało, ale ja tu jestem i piszę tę opinię, dlatego nie jest tak z nim źle pod tym względem :)

dodano 09.11.2003 09:40:50 przez

Wygląd i sylwetka auta jak dla mnie jest bardzo atrakcyjna, niebieski lakier oraz niebieskie podświetlanie wskaźników robią duże wrażenie. Przejechałem tym autem 30 000 tys km i nie miałem żadnych poważnych awarii. Szkoda tylko, że nie jest lepiej wyciszone no i ten bagażnik na drobne zakupy idealny, ale wózek (najmniejszy) dla dziecka już nie wejdzie. Ogólnie jestem zadowolony z VW LUPO, nie ma go w sprzedaży w POLSCE ale problemu z częściami zamiennymi nie ma żadnego.

dodano 24.05.2009 00:20:18 przez

Samochód kupiłem bo chciałem ładny, ekonomiczny i niezawodny samochód. Po blisko roku zostało mi tylko to pierwsze. Samochód przykuwa wzrok i wciąż mi się podoba, ale ani nie jest ekonomiczny, ani tym bardziej niezawodny. Wręcz przeciwnie. Pali jak flagowy silnik 1,9 TDI, przy zdecydowanie gorszych osiągach, a na dodatek ciągle się coś psuje. Może rzeczywiście nie najlepiej kupiłem, ale mimo wszystko częstotliwość znajdywania nowych usterek jest conajmniej podejrzana.

dodano 14.07.2010 18:39:56 przez

witam, jezdzilem juz 3ma autami vw lupo, zmienialem poniewaz mialem takie zachcianki, raz z powodu koloru drugi z powodu odsprzedania drozej...ale powiem szczerze ze autem 3 lata jezdzilem i nigdy poza gumami na laczniku stabilizatora 35zl nie wymienialem w zadnym nic... jest to auto niezawodne!!! spalajace 4 l na 100km w terenach wiejskich, tym samochodem sie tylko jezdzi i zapomina o tym co to naprawy w warsztatach!!! goraco polecam te auta!

dodano 27.03.2012 16:41:16 przez

Masakra wymieniałem skrzynie biegów 3 razy. Trafiłem na pechowy model i zamiast oszczędzać na ekonomicznym aucie to tylko traciłem. Skrzynia biegów kosztuje więcej niż w BMW 5 z tych samych lat. W Lupo trzeba mieć małe rączki żeby wszystko naprawić ceny skrzyni biegów sprzęgła b. wysokie. Moment obrotowy nie dopasowany do skrzyni przez co skrzynie w tych modelach się rozpadają. Przez rok włożyłem w niego ponad 7tys. ABSOLUTNIE NIE POLECAM

Demonstracyjny Hyundai i10 COMFORT

Demonstracyjny Hyundai i10 COMFORT

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.0 66KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i10 Access + pakiet klimatyzacja i radio

Demonstracyjny Hyundai i10 Access + pakiet klimatyzacja i radio

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.0 66KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Lupo, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Lupo