Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Sedan

ziomek pomorskie, 14 lat temu
Silnik 1.6 TD 80KM 59kW
Rok produkcji 1992
Volkswagen Passat B3 Sedan 1.6 TD 80KM 59kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Inne : choć jest to rocznik 1992 nigdy mnie nie zawiódł nie wiem jaki olej stosował poprzedni właściciel ja zastosowałeł castrol przy przebiegu ok.350 000 uzupełniam 100ml.na 1000 km powtarzam jest to silnik tdi 1.6
wozy warte uwagi i polecam lecz obejrzyj
praca silnika bez zastrzeżeń mały problem z obrotami raczej to pompa paliwowa jak na ten przebieg 345000 zastosowałem drogi olej castrol przy 1000 km uzupełniam 100 ml poprostu turbo potrzebuje smarowania
krótkie manewry lewarkiem biegów co pozwala na ich szybką zmianę w jeżdie miejskiej jest to duży plus
zawsze nowe opony to podstawa i wywarzenie koła jednak b3 ma zawieszenie niezawodne
szerokie szyby i nowe wycieraczki na zimę tylko passatem w góry
ogrzewanie po 5 km pasażerowie rospinają kurtki oczywiśćie zimą po 6 km zakładają kapcie i czują się bezpieczni
to jedyny - tego wozu ponad 120 km jest zbyt głośny te roczniki osiągają większą prędkość jednak jazda wtedy nie jest przyjemna chodzi mi o przeniesienie chałasu do kabiny
średnie spalanie 6 l na 100 km oczywiście to nie pojazd dla młodych jeśli chodzi o oszczędności
zamki drzwi mają trochę do życzenia i mechanizmy szyb ale to jest do usunięcia
poważnych usterek przy passat b3 podczas regularnych przeglądów techicznych i wymianie oleju jak równierz wymianie filtra powietrza równa się 0 pamiętajmy o tym są to wozy warte uwagi nawet b5 choć pięknego kształtu co nas kusi na ich zakup szczerze muwiąc nie jestem przekonany

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD 80KM 59kW [l/100km]

6,8