Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Kamil KIELCE, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca i... w sumie to nie wiem co. jest (a może był) duzo lepszy od punto sportinga ale jestem na niego tak wsciekly ze nie moge go chwalic.
Zawieszenie : wahacze, wahacze, wahacze...
Pomimo tego ze jestem maksymalnie zly na mojego passata nie przekreslam go całkowicie. Dostaje ode mnie słabą tróję.
diesel jak to diesel. Napewno nie jest bardzo źle. Cicho tez nie jest. Ocena między 3-4. Jeżeli chodzi o awaryjnosc silnika to jest naprawde bezawaryjny!
Biegi świetnie wchodzą pomimo przebiegu. Ba, mogę śmiało powiedziec ze skrzynia jest wzorowa jak dla mnie.
Świetnie się prowadzi. Wielowahaczowe zawieszenie robi swoje. Maksymalnie komfortowo. Niestety wahacze drogie, zbyt drogie... W ciągu dwóch lat szykuje się druga wymiana. Koszt około 1000zł.
Bez zastrzeżeń.
Ok.
Tak jak oceniłem: dobrze. Albo przecietnie? Nie, niech będzie dobrze.
Dużo miejsca pomimo mojego wzrostu (190 cm). Z tyłu luzik.
Zdecydowanie przecietnie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
Po mieście 7 litrów przy jeździe takiej jak moja. Raz szybciej raz normalnie. Na trasie mam wrażenie, że dojade wszędzie za parę groszy... :)
Jedno wielkie nieporozumienie. Kupiłem za 20 000 zł. Włożyłem około 5 000 zł a i tak daleko mu do ideału. Teraz chce sprzedac za 11 000 zł po dwóch latach jazdy. Dzisiał w złosci powiedziałem do narzeczonej ze go podpale. Urwał się przedni dolny wahacz.
W pierwszym roku uzytkowania był idealny (za wyjatkiem wahaczy 1000zł..) Przez ostatni rok włożyłem w niego jakieś 5000zł. Przez gardło mi nie przejdzie pozytywna opinia na temat mojego okazu.
Wahacze, maglownica, potencjonometr pedału gazu itd.... Szkoda sie rozpisywac. Powiem tak: strasznie załuje ze kupiłem tak stary i podobno niezawodny samochód. Miałem min. fiata, peugeota ale mój passat to kompletne dno.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu