Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Jack, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Passat B6 Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Jedyna rzecz jaka sprawiła mi pozytywną niespodziankę to niski zużycie paliwa. Nic więcej.
Zawieszenie
Jak dla mnie VW Passat w tej wersji silnikowej to katastrofa. Można by uznać go za interesującą propozycję gdyby kosztował 25-30 tys mniej. Plusem jest zapewne niska deprecjacja-jak wiadomo Polska Volkswagenem stoii, więc ciemny naród i tak to kupi. Passata otrzymałem jako auto służbowe. Gdybym mógł wybrać sam-nigdy bym się na niego nie zdecydował. Moim zdaniem w tej cenie są znaczenie ciekawsze i nowocześniejsze propozycje.
Tragiczna dynamika, nienajgorsza elastyczność ale za to katastrofalna kultura pracy. Silnik wytwarza potworne wibracje i niesamowicie hałasuje. W pierwszej chwili myślałem że klekot wydobywający się spod maski to jakaś fabryczna usterka... Z drugiej strony, w obecnych czasach chyba tylko VW jeszcze upycha pompowtryskiwacze pod maski. Gdybym sam mógł wybrać (cóż dostałem taki model a darowanemu koniowi...) nepewno wybrałbym inną wersję silnikową.
Skrzynia jest idealna. Brak zastrzeżeń, może poza tym, iż przydałaby się szóstka.
Ani nie jest tak wygodny jak np citroen C5 ani nie tak precyzyjny jak mondeo czy o klasę mniejszy Focus. Być może Vw chciał osiągnąć kompromis pomiędzy sportowym prowadzeniem a komfortem, ale moim zdaniem to się nie udało. Głośna praca zawieszenie na nierównościach. Zbytnio wyhyla się na zakrętach. Moje poprzednie auto-Focus 1.8 tdci był o niebo lepszy w każdym względnie.
Bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach.
Ergonomia na wysokim poziomie. Ale stylistyka pozostawia juz wiele do życzenie. Czarne, nudne plastiki. Generalnie wnętrze szare, smutne i nijakie.
Bardzo dobrze działające ogrzewania jak i klima.Tyle że ta ostatnia \"padła\" zaraz po pierwszym przeglądzie...Podobno wysiadł jakiś czujnik, jednak miało to miejsce w momencie, gdy PL nawiedziły trzydziestokilku stopniowe upały...
W tej kategorii 5/5. Przestrzeni nie brakuje nigdzie.
Klekot i hałas. Do tego kiepskie audio. Wyciszenie to chyba najsłabsza strona Passata. Nie za bardzo rozumie, jak auto klasy średniej może w dzisiejszych czasach oferować taką katorgę dla naszych uszu. Zapewne inne silniki z CR radzą sobie z tym lepiej, ale 1,9 wciąż jest sprzedawany.
To chyba jedyna pozytywna niespodzianka. Zaróno w mieście (nieprzekracza 7l/100) jak i na trasie (można śmiało zejść poniżej 5l/100km)
Przewartościowany archaik z klekotem pod maską. Dla mnie nie jest wart swojej ceny. Konkurenci w podobnym przedziale cenowym oferują znacznie nowocześniejsze i bardziej zaawansowane kkonstrukcje, dając przy tym 3 letnią gwarancję.
Climatronic (choć nie wiem czy to droba ustrka), wyciek oleju, i naprawa zawieszenia już po 25 tys km.
Jak na razie obeszło się bez poważniejszych ustrek choć mam wątpliwości czy powyższe-drobne ustrki nie możnaby zakwalifikowac jako powazne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,1