Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

funvw, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
fajny i wygodny samochod, standardowe swiatla mijania jakby lekko za slabe, do diesla trzeba sie troche przyzwyczaic trzeba wcisnac pedal gazu duzo wiecej gazu przy ruszaniu niz w benzynie, naped 4x4 dziala bardzo poprawnie w trudnych warunkach, bardzo pozytyczna opcja Auto Hold przy ruszaniu pod gore; jest to moj drugi Passat poprzedniego mialem 13 lat (B4 benzyna 2000) i byl (jest dalej) kapitalny; zobaczymy jaki bedzie ten; widac jedno ze solidnosc wykonania jest gorsza niz poprzedniego; a Toyociarzom (moja zona ma Yarisa 1.3) to zazdroszcze ze maja tak dobre samochody bo nasz jest po prostu beznadziejny (trakcja tego auta zwlaszcza w zimie jest koszmarna), poza tym nie wiem czy u innych uzytkownikow tez tak sie dzieje ale nasz rdzewieje w srodku;
dosc dynamiczny ale gdyby mial 170 kM byloby na pewno lepiej
bardzo dobra i precyzyjna, krotki drazek zmiany biegow
swietna trakcja, auto jest bardzo stabilne w zakretach
do tylu troche slaba ale z czujnikami cofania w zasadzie nie ma problemu
wszystko na swoim miejscu i bardzo intuicyjne
bardzo duzo miejsca, bardzo wygodne fotele
pomimo silnia diesla nawet przy predkosciach 160/170 km/h mozna swobodnie rozmawiac
8.5 l w miescie, w trasie minimalne spalanie 5.5 l/100 (jednostajna jazda miedzy 100-120 km/h) , przy duzych predkosciach na autostradach srednio ok. 7l/100
mialem jakis problem z immobiliserem ale jak to VW w drodze nie zostawia po 5min sie namyslil i zapalil (aczkolwiek troche to irytujace)
na razie bez problemow ale ten nadmiar elektroniki troche mnie martwi; serwis przynajmniej w Krakowie (Auto Specjal) dosc zyczliwy w odroznieniu od serwisu Toyoty (niedaleko polozonego) gdzie kazdy klient z problemami na gwarancji to wrog (po gwarancji natomiast bardzo chetnie widziany)
Volkswagen Passat B6 Sedan