Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

fil, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Passat B6 Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaznaczyłem przez niskie spalanie. C5 z silnikiem już na CR pił 0,5 - 1 l więcej.
Ocena dobra jest dla niego adekwatna, od auta można wymagać więcej ale to VW, nie oczekiwałem fajerwerków. Dodam jeszcze, że auto jest bardzo poręczne.
Trochę głośny choć jak na swoje lata daje radę, na pewno są już lepsze, nowsze konstrukcje. Moim zdaniem brakuje mu "oddechu" przy wyższych obrotach. Bezproblemowa regeneracja DPF!
Taka jak być powinna w rodzinnym aucie. Z minusów to kończąca się dwumasa przy 200 tyś. i... obłażący chrom z lewarka od zmiany biegów - trochę to irytujące.
Jak dla mnie gumowaty układ kierowniczy i zbyt sztywno zestrojony zawias - "zasługa" wersji Bluemotion. Za to zwykła jazda - napiszę to tak: jedzie prawie sam ;-)
Jest dość duży nie czuć tego bardzo. Miałem wcześniej C5 i ten wydawał się dużo większy z perspektywy kierowcy.
Łatwo się w nim odnaleźć wszystko na swoim miejscu oprócz: hamulec ręczny elektryczny! boczek drzwi kierowcy bez skośnego uchwytu. Ja tego nie uznaję za wadę bo dla mnie jest ok ale w tej klasy aucie podłokietnik powinien być regulowany, trochę schowane przyciski do regulacji kierunku nawiewów.
OK i już. Wszystko w tej kategorii mi pasuje.
Dał bym ocenę najwyższą gdyby nie przestrzeń na nogi kierowcy. Szeroka konsola środkowa powoduje, że gdy rozluźnić nogi kolano ciągle o nią się opiera. Super fotele chociaż nie wyglądają na to...
Przy niższych prędkościach wiadomo jaki silnik jest po maską. Im szybciej tym lepiej.
Wersja Bluemotion która pozwala oszczędzać paliwo - niestety moim zdaniem ma jedną wadę: usztywnione zawieszenie. Być może przeszkadza mi to dlatego, że wcześniej jeździłem Citroenem. Poza tym długie przełożenia skrzyni pozwalają na spokojną jazdę. Auto jak to ja nazywam "do ręki". Na odcinku 15km i ciepłym silniku "zrobiłem" spalanie na poziomie 3,7.
Teraz ceny tych aut są już bardziej adekwatne do ich jakości niż kiedyś. VW mógłby poprawić zabezpieczenie antykorozyjne...
Zrobiłem nim tylko 40tyś. ale nawet wycieraczek nie wymieniałem :-)
To może poprzedni właściciel katował auto na niskich obrotach ale dwumasa mogła by wytrzymać trochę dłużej. Wreszcie brak kłopotów z przegubami i zawieszeniem jak to było w B5.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PDE 105KM 77kW [l/100km]

5,6