Lista ocen Volkswagen Passat B7 Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW 2010-2014 (35) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~megabraf
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Bez dwóch zdań - mistrzostwo wśród Diesli. Cichy, o wysokiej kulturze pracy i bardzo niskim spalaniu. Średnio 5 do 5,5 litra na normalnej trasie, około 6,5 w mieście a na autostradzie - średnio 7,5 litra. Oczywiście wymiana oleju i filtra co 15 tys. lub co 1 rok to KONIECZNOŚĆ - żadne longlife nie wchodzi w grę. Leję do niego Castrola 5W30. System Start/Stop - stosuję z powodzeniem w sposób świadomy, przede wszystkim w dojazdach do/z pracy...
~Andrzej
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Jest to poprawiona jednostka 2.0 która cieszy się większą bezawaryjnością niż w poprzednim modelu, lepszymi osiągami i niższym spalaniem. Mimo wszystko nie jest to demon prędkości tylko ekonomiczny silnik do normalnego przemieszczania się. Połączenie manualną skrzynią powoduje spalanie w trasie poniżej 5l/100km a pamiętajmy że jest to bardzo pojemne kombi. Średnio pali 5,5l Silnik ma duży margines niewykorzystanej mocy którą bez uszczerbku...
~Jędrek
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Silnik tylko 3 gwiazdki z uwagi na machloje Volkswagena. Z początku autko miało niby 140 koni - trochę mało jak na taką budę. Po zmianie softa było ponad 170 i było całkiem spoko, dopóki nie musiałem zmienić programu na volkswagenowski po tej całej aferze dieslowej. Niestety nie mam pomiarów z hamowni ale łeb kładę że nie ma tych deklarowanych 140 koni. Jeżeli chodzi o awaryjność to igła.
~Paweł
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
140 koni mechanicznych oraz 350Nm w tych czasach to może i już średnio , ale wystarcza do dynamicznego ruszenia spod świateł , przyspieszania załadowanym po dach rodziną i bagazami pod górke , i czasami przytarcia nosa cwaniaczkom na autostradzie ( bieg w trybie ''S'' i łopatki przy kierownicy). Elastyczny i jak na Diesla i naprawdę cichy ( wyciszenie wnętrza to juz inna sprawa)
~Jaro
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
140KM w tak ciężkim aucie niestety mocno się trudzi, musiałem zainstalować boxa 170KM, teraz dużo lepiej, pali mało, dynamika dobra, trapią go niestety awarie raczej elektroniki, trudnej do zdiagnozowania , kilka serwisów się poddało, silnik szarpie jak jest zimny w chłodne lub mrożne poranki, po kilku minutach mu przechodzi, tak samo jest z boxem i bez
~sobies
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Dane ocene średnia bo zbyt krotko jeżdżę. Jak na razie zadnych stuków, pisków nic co by było niepokojące. System start-stop może i nie potrzebny jednak zieloni muszą coś robić. Miejmy tylko nadzieje źe przy rozsądnym użytkowaniu, jest wyłącznik. Akumulator i sprzęgło będą sprawować dobrze dostatedcznie długo.
~Bonio89
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Przejechałem nim prawie 40 tysięcy i po za paskiem rozrządu (którego według vw mogłem nie wymieniać do 180tys.) Olejem filtrami i tarczami. Nie dołożyłem ani grosza. Bardzo elastyczny. Zbiera się jak dla mnie wystarczająco (mam 2 małych dzieci ) demona prędkości nie potrzebuje
~raf
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Auto jest wprawdzie dość ciężkie, ale 140KM wystarczy do komfortowej i dynamicznej jazdy. Różnica pomiędzy autem pustym i załadowanym jest praktycznie niewyczuwalna. Jeśli ktoś potrzebuje większych osiągów, może za ok. 1500zł wykonać chip tuning i zyskać dodatkowe 40KM
~Ficek
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Wcześniej jeździłem tylko silnikami benzynowymi do poj. 1.6..Jak przesiadłem się na diesla z doładowaniem stwierdziłem źe to samolot.Teraz po takim czasie juz się przyzwyczaiłem.Moim zdaniem silnik pozwala na oszczedne jezdzenie jak i dynamiczne.Jest ok.
~KamilMako
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Nic dodać, nic ująć, silnik ciągnie równo w pełnym zakresie obrotów, bardzo dynamiczna jednostka, zawstydzająca konkurentów o większej mocy. Bardzo dobry kompromis, chociaż polecam 170 konną. Zero problemów po przebiegu 65 tys km (2 lata)
Volkswagen Passat B7 Variant