Lista ocen Volkswagen Passat B8 (120) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz Adamczak
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Moim zdaniem idealny. Chociaż nowy jest generalnie drogi to porównując passata z innymi markami cena jest uczciwa. Z racji tego że poprzednio użytkowalem audi moim naturalnym wyborem było audi ale dysponując okresloną sumą miałem do wyboru audi a4 w wersji golas lub passata z wszystkim i muszę powiedzieć z perspektywy czasu że był to dobry wybór. Rewelacyjne top ledy z przodu które same wycinają wiązkę światła tak że można na okrągło jeździć...
~Grzegorz
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Passat tak wydoroślał, że zestawiałem go z BMW serii 5, Audi A6 i bmw X1 (wiem to ostatnie suv) generalnie w wersji highline oczywiście samochód jest wykonany nawet lepiej niż ww konkurencja i nie smiac się ci którzy nie siedzieli w nowym pasku. BMW stara konstrukcja i materiały, A6 to samo. Być może Passat przegra zestawienie z nowymi wersjami ww samochodów, ale w obecnych generacjach połamał je dosłownie. Cena owszem wysoka - zakrawa już na...
~Suytan
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Długo można o tym dyskutować. Auto z pewnością jest drogie w zakupie, w serwisie raczej normalne ceny. Kiedy jednak spojrzy się na konkurencję (Mondeo, Insignia, Mazda 6 itp.) to wcale nie jest tak drogo - samochody generalnie drożeją i chyba trzeba się do tego przyzwyczaić. Relacja cena/jakość w mojej ocenie korzystna - patrząc na to co oferują Mercedes, BMW i Audi w dzisiejszych czasach (wcale nie szałowe materiały, awaryjność nawet większa...
~Łukasz
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Jak zawsze można by chcieć więcej za mniej. Dostałem dobrą ofertę na auto z pakietem serwisowym i przedłużoną gwarancją w cenie . Cena ktalogowa za highlina czyli ok 145 000 złotych to duże pieniądze ale w zamian jest praktycznie wszystko co niezbędne. Nie jestem ekspertem motoryzacyjnym, tylko zwykłym użytkownikiem , nie zaangażowanym uczuciowo w marki samochodów.
~Marcin
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Auto ładnie wygląda, ma dużo "bajerów" ale jest zrobione tak, żeby rozleciało się po gwarancji, a zwykły mechanik nie ma o nim pojęcia więc pozostaje płakać i płacić. Dlatego absolutnie nie jest warte 140 000 zł. Ma wytrzymać gwarancję a później pozostaje chyba odesłać je do recyklingu... Już współczuje tym co skuszą się na używanego Passata B8
~Wielik
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Auto po rabatach kosztowało 199kpln, więc nie było tanie. Mondeo jak dla mnie to nie opcja ze względu na stylistykę. BMW 3 i / lub A4 super, ale za podobnie wyposażone auto ze słabszymi silnikami 2.0 diesel trzeba zapłacić ok 60-70 tys więcej. W grupie aut nie-premium nie ma w zasadzie bezpośredniego konkurenta o zbliżonej mocy/napędzie/etc.
~rafal
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Może i za te pieniądze można by mieć klasę premium bo i a4 i bmw 3 i merca by się dało kupić, jakby się uparł to golasa a6 jednak doposażenie tego auta na full, z tym silnikiem daje i frajne z jazdy i z obserwowania dzieciaków startujących do Ciebie na światłach nie świadomi że passat też może się szybko rozpędzić :)
~zzr600
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Egzemplarz wyposażony we wszystkie dodatki z tym silnikiem i pełnym pakietem R-line to koszt około 270tys.zl... Dobra propozycja dla kogoś kto chce mieć wszystkie (prawie...) najnowsze zdobycze techniki znane z Marek premium w skromniejszym „opakowaniu” i bardziej oszczędnym (choć tak samo dynamicznym) wydaniu.
~wizz36
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Samochód w dobrej wersji, z poszerzoną gwarancją kupiłem z dużym rabatem w październiku 2018 r. Patrząc co dzisiaj mogę kupić za podobną kwotę (ok. 115.000 zł) to mogę z całą pewnością dać 5 gwiazdek. Jakość wykonania samochodu wespół z frajdą z jazdy są w pełni adekwatne do ww. ceny.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B8
6,4
8,2
~mdki
Alltrack 2.0 TDI 190KM 140kW
Trzyletni Passat Alltrack 2.0 TDI 190 za 100 tysięcy złotych? Jak na dzisiejsze czasy i ceny to świetna oferta. Z tym silnikiem, przy regularnym serwisie bez oszczędzania, można spokojnie zrobić pół miliona kilometrów, zakładając po drodze naprawę generalną DSG.