Lista ocen Volkswagen Polo III (397) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 465 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kermit
Hatchback 1.0 60KM 44kW
Ogrzewanie ok, choć szyby lubią parować. Natomiast nawiew to dla mnie jakaś porażka - latem praktycznie nic nie daje. Nie wiem skąd to się bierze - może to kwesta dość nietypowych "kartek" wentylacyjnych. W każdym razie jak dla mnie to jeden ze słabszych punktów tego auta. Auto bez klimy.
~igo30@orange.pl
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Tak hmm to co czytałem wczesniej o zaparowywującej szybie przedniej to prawda ale nie jest to problem autko nagrzewa się migusiem naprawdę szybko ale jeżeli chodzi o przednią szybę to nawiew w zasadzie musi być nan nią ustawiony chodzi mi o okres jesienno-zimowo-wiosenny w lecie to nie problem
~SPSebastian
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
jeśli chodzi o ogrzewanie to jest bardzo dobrze, przy -20\'C wystarczało jakieś 5 minut jazdy żeby w aucie było ciepło. szyby też szybko odparowują. nie ma co narzekać. mój model niestety nie posiada klimatyzacji, ale to podobno niezdrowe wiec może wyjdzie mi na dobre:P
~giernal
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Pod tym względem niemieccy inżynierowie się nie popisali. Pomimo właściwego stanu filtra kabinowego, nagminnym zjawiskiem jest mocne zaparowywanie szyb w trakcie wilgotnych oraz deszczowych dni. Również szybkość i efektywność ogrzewania wnętrza pozostawia wiele do życzenia.
~2k2@poczta.fm
Hatchback 1.3 55KM 40kW
ogrzanie wnętrza w zimie to żaden problem, zaparowane szyby od wilgoci też nie stanowią większego problemu, gorzej jest w lecie kiedy wnętrze mocno nagrzewa się, po prostu trzeba sobie otworzyć szybę żeby było chłodniej bo z dmuchawy leci lekko nagrzane powietrze.
~Ashby
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Zimą całkiem szybko się nagrzewa (przy ok. 5km trasie we wnętrzy robi się ciepło). Latem Bardzo wydajne nawiewy. W trasie nawet przy jawiekszych upałach spokojnie można utrzymać temperaturę na poziomie 25-26 stopni (auto nie ma klimatyzacji)
~kakusia9431
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Ogrzewanie jest super, nawet przy -20 dawał sobie rade, grzał dobrze a co najważniejsze SZYBKO. jeśli chodzi i klimę to w porządku, tylko w lato troszkę gorzej, na efekty trzeba było troszkę poczekać zwłaszcza jak był nagrzany od słońca. ale i tak w porządku,
~Michał_S
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Wentylacja działa dobrze, ogrzewanie też jest wydajne i w zimie wnętrze szybko się nagrzewa. Klimatyzacja manualna jest niezła, jednak aby szybko ochłodzić wnętrze trzeba włączyć zamknięty obieg powietrza. Po jej włączeniu czuć minimalny spadek mocy silnika.
~Polo 6n
Hatchback 1.4 i 16V 100KM 74kW
5 za kilme 3 za ogrzewanie razem 4. W upały klimatyzacja działa wyśmienicie zimno jak w lodówce. Gorzej z wentylacja podczas deszczu i w zimnie - trudności z odparowaniem szyb, po prostu sobie z tym nie radzi, ale nie jest aż tak źle.

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mzebrows@gmail.com
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Autko szybko się nagrzewa no a latem, cuż jak nie ma klimy to trzeba okna otwierać. W czasie deszczu szyby też ładnie odparowują ale trzeba co jakiś czas wymienić filtr powietrza bo w miarę jego zanieczyszczania skuteczność odparowywania spada.