Lista ocen Volkswagen Polo III (443) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 419 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gorniak.p@gmail,com
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
dajcie mi taką w każdym następnym aucie. Mój był oparty o koło dwumasowe (droga część!!!) może dlatego biegi zmieniało sie króciutko 1 palcem. 1-nka stanowczo za krótka.
~GeloG1971
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Beznadzieja .... po kilku latach używania zachowywała się znacznie gorzej niż w starych maluchach. Generalnie dźwignia zaczęła sobie chodzić w każdym możliwym kierunku.
~mzebrows@gmail.com
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Na początku trudno się było przyzwyczaić.Szczególnie wsteczny nie zawsze ładnie wchodził. Biegi wchodzą przeciętnie, wprawdzie łatwo je wyczuć ale np w Tico biegi wrzucały się lżej.
~Heavyrain
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Zaczęła głośno pracować więc konieczna była jej naprawa. Zużywają się linki od skrzyni biegów przez co biegi ciężki wchodzą. Linki są bardzo drogie więc jeżdżę w takim stanie.
~andd
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Skrzynia jest kiepska. Nieprecyzyjna i niestety nie wytrzymuje tego co silnik. Moja kwalifikuje się do wymiany - ciężko wchodzi 4 i 3. Poza tym głośna praca i szarpanie.
~Lotard
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Niestety ciężko dostać się do oryginalnej skrzyni, wysypała się po 240.000 km, zamontowałem od Ibizy, puki co się sprawdza (bardzo elastyczny 4 bieg) Mimo to nie mam do niej zarzutów.
~smarekxy@interia.pl
Hatchback 1.4 i 16V 100KM 74kW
Dobrze dobrane przelozenia, choc po przejechaniu 140tys km \"wyrobily\" sie nieco, tzn juz nie wskakuja precyzyjnie, ale mysle ze to normalne w aucie tej klasy przy tym przebiegu
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
wyskakujący wsteczny bieg. krótkie przełożenia więc przyspieszenie super ale na autostradzie własnych mysli nie słychać. zamknąłem licznik obrotów przy 170 km/h (6500 tyś./min)
~ptasznik
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
niespecjalnie precyzyjna. kombinacje wsteczny-jedynka czasami trzeba powtorzyc. kwestia przyzwyczajenia w sumie, bo z uplywem czasu nic strasznego sie nie dzialo

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pyper7@wp.pl
Hatchback 1.3 55KM 40kW
Tutaj duza niespodzianka naprawde fajna skrzynia biegni wchodza lekko i bez zadnych problemow. Ale slyszalem ze w innych egzemplarzach wcale nie jest tak dobrze. Moze mialem szczescie.