Lista ocen Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 (27) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paweł_tazbir
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Zero napraw, silnik przejechane obecnie 182 tys. Robiłem rozrząd przy 140 tys, po dwóch właścicielach. Właścicielem w Polsce był były kierowca TIR-a, który jeździł nim normalnie, kolejnym byłem ja i również jeżdżę normalnie i czerpię z tego przyjemność. Jeden właściciel był z Niemiec i nie wiem jak go użytkował do Polski przybył po dwóch latach.. Przebieg odczytany z poduszek, więc teoretycznie rzeczywisty. Wygląd siedzeń, boczków wyglądał na...
~damczer
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Silnik to bubel, pierwszy z silników pułapek VW. Przyciąga małym spalaniem, to prawda. Z tego można być zadowolonym, przy mieszanej jeździe, średnio dynamicznej średnie spalanie waha się w granicach 4.8-5.2 l/100km. Jednak konstrukcja silnika to tykająca bomba. Trzeci cylinder ma wadę konstrukcyjną dzięki czemu niezwykle częste jest wypalenie trzeciego cylindra razem z tłokiem, uszczelniaczami a nawet świecą. Koszt takiej imprezy to...
~ravenice1990
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Wiadomo że nie jest to nowe autko i nie do końca wiem jak był pieszczony u poprzedniego właściciela. Po zakupie zorientowałem się że miałem drobny wyciek (ropa lub olej silnikowy) i uszczelniłem pompę podciśnienia. Wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów i od tamtej pory żadnych problemów nie zlokalizowałem
~Jędrek
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Może przy zimnym silniku trochę głośno, ale po rozgrzaniu całkiem znośnie. Co do elastyczności akurat ten model posiada potężną turbodziurę, ale i do tego można się przyzwyczaić. Napewno nie jest samochód \"dla szybkich i wściekłych\" do normalnej miejskiej eksploatacji super.
~mtom
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Jest bardzo głośny i ma nieprzyjemne wibracje.W zimie po zapaleniu mały traktor. Elastyczność ok ale musimy mieć przynajmniej 2tyś./obr. by tą elastyczność trochę za duża turbodziura.
~marek y
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
kultura pracy nie jest najlepsza - 3 cylindry wyraźnie są odczuwalne natomiast elastyczność zdecydowanie ponadprzeciętna
~wwb77@interia.pl
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Kultura pracy niska (wiadomo, 3 cylindry), elastyczność bardzo przyzwoita jak na tę pojemność
~ravenice1990
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Jak na przesiadkę z 700ccm do 1,4T to wiadomo niebo a ziemia.
~bezpieczny
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Silnik dobry do momentu aż coś w nim nie zacznie się grzebać.
~jokerrp82
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Troszkę mało elastyczny na drugim biegu ale poza miastem daje rade.
Volkswagen Polo IV Hatchback