Lista ocen Volkswagen Sharan I 1.9 TDI 116KM 85kW 2000-2010 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Tego nie da się bez bólu opisać - pasmo nieszczęść. Opiszę to jako przestroga dla potencjalnych nabywców aut tej marki. Otóż : po kupie samochdu po 2 miesiącach uległa uszkodzeniu listwa wtryskiwaczy. Pierwszy wydatek 300 zł. Poźniej zepsuło sie kolejno : przeguby ( 700 zł )wydech ( 600 zł )koło dwumasowe ( 1800 zł ), immobiliser( 400 zł ) i turbo ( 1600 zł ). Do tego po zakupie musiałem zmienić rozrząd + oleje itp ( ponad 2000 zł ). W sumie...
~DARO
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
WITAM , JEST TO DRUGI MÓJ SHARAN , PIERWSZY BYŁ Z ROKU 1997R SUPER !! CO TU DUŻO PISAĆ , AUTKO BEZAWARYJNE JEŻELI KTOŚ KUPI Z ORYGINALNYM PRZEBIEGIEM !!!! ZA TAKIE AUTO TRZEBA ZAPŁACIĆ WIĘCEJ NIŻ CENA GIEŁDOWA.WSZYSCY CO TU PISZĄ NEGATYWNIE , NA PEWNO KUPILI BEZ KSIĄŻKI I PO PRZEJŚCIACH.MOJE KOSZTOWAŁO 4 TYS.WIĘCEJ NIŻ NA GIEŁDZIE I SIĘ OPŁACIŁO. LEJĘ I JEŻDŻĘ NA BIEŻĄCO OLEJE, FILTRY ITP.PRZEJECHAŁEM 70 TYS PO POLSKICH DZIURACH. MOJA WERSJA...
~Paat
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Jak trafisz na konieczność wymiany lub regenerację zużytych podzespołów to jest średnio, jednak w codziennym użytkowaniu 1.9 Tdi 115 KM (AUY) ma wystarczającą dynamikę i rozsądne spalanie (około 7l.) Zadbany egzemplarz daje sporo frajdy na codzień i podczas rodzinnych podróży.
~wojciech_1971
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Nie jest cichy, ale miły dla ucha. Nawet przy dużych prędkościach nie przeszkadza. \"Dużych\" znaczy w tym aucie max 140 km/h, bo to prawie autobus. Wyprzedzać się nauczyłem, ale na początku wydawało mi się, że to żółw.
~civ
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Ogólnie jestem niezadowolony. Bardzo kiepskie przyśpieszenie, szczególnie przy wyprzedzaniu, głośny przy większych prędkościach. Jedynie spalanie w granicach 7,5 l jakoś rekompensuje niedoskonałości.
~xxx
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
auto posiadam 7 miesiecy przejechalem nim 80 tys auto serwisowane w belgi i powiem jedno tatalny niewypal wiecznie cos zawsze problem raz do polski na lawecie po 50 tys padl rozrzad katastrofa auto
~Hrabia
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Silnik bez zastrzeżeń ładnie ciągnie i nie ma się co bać wyprzedzać tirów. W moim modelu akurat żadne błędy nigdy nie wyskoczyły. Jeżdżę na Castrol Edge 5w50 PD i regularna wymiana filtrów.
~kierowca
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Nigdy nie miałem TDI więc, jak porównuje z benzyną to nie ma porównania. Jak na taką masę samochodu, to ten silnik sprawuje się całkiem dobrze, należy pamiętać, że takie jednostki są też w passatach i golfach
~man13
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Silnik jest oszczedny ale za slaby jak do takiego samochodu. Dodatkowy mankament to fakt brania oleju /4 litry/ pomiedzy jego zmianami co wplywa negatywnie na poczucie bezpieczenstwa eksploatacji.
~Łukasz
Van 1.9 TDI 116KM 85kW
Silnik 1.9 TDI - nieśmiertelny, choć nie bezawaryjny. Usterki jedynie osprzętu. Sam silnik jest w porządku. 116 km, to takie minimum na to auto, choć po pewnym czasie czuć niedosyt.