Lista ocen Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł.
SUV Facelifting 1.4 TSI 160KM 118kW
Uklad jezdny jest bardzo precyzyjny. Auto trzyma sie drogi jak przyklejone, z pewnoscia jest to zasluga aktywnego zawieszenia DCC. Praktycznie zero przechylow podczas szybkiego pokonywania zakretow. Pomiedzy Comfort i Sport czuc wyrazna roznice. Naped 4Motion radzi sobie w naprawde trudnym terenie. Jezeli ktos lubi zjechac od czasu do czasu z drogi, pokonac jakies wzniesienie lub przeprawic sie przez bloto, czy piach - bedzie zadowolony - ja...
~Daniel :-)
SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
Wysokie zawieszenie i dobre opony zimowe umożliwiają swobodną jazdę z napędem 2x4 w zimę po nawet 20 cm warstwie śniegu. Reasumując dla normalnej jazdy po drogach nawet w zimę wg mojej oceny bez celowym jest wyposażenie 4x4 (Rozumowanie np bo w zimę nie wyjadę z garażu jest mało zasadne) Ale jeżeli chce ktoś juz jeździć po błotnych gliniastych bezdrożach to już tak.
~KB
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
4 motion. Dodatkowo XDS - blokada mechanizmu różnicowego. Byłem w szoku jak ten samochód radzi sobie w terenie - wypad na Mazurach za Mercedesem G. Podjazd ok. 40\' z zatrzymaniem. Wilgotna trawa i ziemia - ruszył z autohold bez większych problemów. Wada - 19cm prześwitu. Na asfalcie bardzo neutralnie i pewnie. Nawet szybkie łuki 140km/h a to wcale nie oczywiste przy SUVie
~PITER
SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW
W porównaniu do mojego poprzedniego pojazdu(VW TDI 6sta generacji)jest bardziej komfortowo. Auto wybiera bez problemu wszystkie nierówności. Nie jest to auto terenowe, ale z problemami z którymi zetknąłem się w czasie eksploatacji poprzedniego modelu(krawężniki, głębokie kałuże) radzi sobie znacznie lepiej.
~Jasia
SUV Facelifting 2.0 TSI 180KM 132kW
Tu jestem zaskoczona in plus, obawiałam się, że SUV przy dynamicznej jeździe będzie się przechylał w zakrętach. Nic takiego nie występuje, samochód jest bardzo przewidywalny, nawet przy wysokich prędkościach
~Kb
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
4 motion robi swoje i samochód pomimo wzrostu prowadzi się bardzo dobrze. Szkoda, że nie da się kompletnie wyłączyć ESP/TC. Jednak przy odpowiednim obchodzeniu się gazem nawet w zimie jest sporo zabawy.
~luk2306
SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW
Bez zarzutów, jednak mógłby trochę lepiej tłumić nierówności poprzeczne ( trochę za twardy - podobnie jak seat ) Prowadzenie na łukach b. dobre, trzymanie się drogi doskonałe.
~julianox@poczta.onet.pl
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 110KM 81kW
Jak na taki wysoki pojazd zaskakójąco przyczepny nie wychyla się na boki w zakrętach i jest przy tym komfortowy.Wiadomo jest troche podatny na boczny wiatr.
~Andrzej
SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Prowadzi się super .Moje pierwsze \" wysokie \" auto,jazda jest przyjemnością .Przy zimowych oponach trochę twardo .Po zmianie na letnie sama przyjemność.
~GREGOR80
SUV Facelifting 2.0 TDI BlueMotion Technology 110KM 81kW
nie mam żadnych uwag - różnicę robią opony. Różnica widoczna przy różnych oponach (2 para letnich świeżo kupiona i jedne zimowe)
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting