Lista ocen Volkswagen Tiguan II SUV 1.4 TSI 150KM 110kW 2016-2018 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Anton
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Moc 150 KM wystarcza do normalnej jazdy, wyprzedzanie nie sprawia problemów. Bardzo oszczędny przy spokojnej jeździe w trasach, np. zużycie paliwa 4,7 l/100 km na odcinku 200 km przy obciążeniu 3 osoby plus pełny bagażnik, fakt, że ruch na drogach był wtedy niewielki. Nie wiem, czy to zasługa systemu ACT (odłączanie dwóch cylindrów), dobrego paliwa (98-100 oct.), czy tego nowego oleju 0W20 (podobno o 4 % zmniejsza zużycie paliwa). Zwykle...
~antoneos
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
1,4 litra pojemności i 150 KM wystarcza w Tiguanie do normalnej jazdy. Bez szaleństw ale też bez problemów przy wyprzedzaniu. Jest bardzo oszczędny, chyba dzięki systemowi ACT - tj. odłączanie dwóch cylindrów przy równomiernej jeździe po poziomej drodze. Najmniejsze zużycie paliwa od startu do celu: 4,7 litra na odcinku 200 km trasy (w tym 120 km po S-kach, 60 km przez wsie i 20 km po Wawie). Średnie, zużycie paliwa długookresowo komputerek...
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik TSI. Rewelacyjnie wyciszony. Niezauważalnie pracujący system ACT (odłączanie cylindrów ). Zbiera się z niskich obrotów. Podobna charakterystyka do diesla Właściwie nie ma potrzeby ciągnąć go wyżej niż 4000 obrotów. Staje się wtedy wyraźnie słyszalny a dynamika nic nie zyskuje.
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Dość oszczędny harmonijny silnik. Cichy do ok 3 tysięcy obrotów. Aha nie ma potrzeby kręcić go powyżej tej granicy. Charakterystyka bliższa dieslowi. 6 bieg to typowy nadbieg-do użytku tylko na autostradzie.
~Michał
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Nie jest to demon prędkości, ale w przypadku użytkowania głównie w mieście wystarczy aż nadto. W porównaniu do 1.6 GDI w Kii sportage, ten silnik pozwala również na bezstresowe wyprzedzanie w trasie.
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik cichy i oszczędny-taki był od nowości. Słyszalny od ok. 3500-4000 obrotów. Tyle, że powyżej 3500 obrotów nie ma sensu kręcić. Najlepiej ciągnie od 2500 do 3500 obrotów
~Kabe
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Do wersji z manualną skrzynią biegów i napędem na jedną oś to najlepszy wybór. Zaskakuje tym jak bardzo jest cichy. Dynamika i ekonomika stoją razem na bardzo dobrym poziomie.
~Jollym
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik zaskakująco żwawy, elastyczność godna diesla, turbina robi swoje i już od dołu ładnie ciągnie, spalanie 5,5-8 zależnie od trasy i stylu jazdy
~Mirek
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
miałem ogromne obawy co do tak małego silnika. Jestem pozytywnie zaskoczony. Przy spokojnej jeździe na trasie (do 120) spalił 6,1l/100km. Byłem zaskoczony.

Volkswagen Tiguan II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~marek kowalski
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Jak wspomniałem mimo małej pojemności i automatu osiągi auta są naprawdę bardzo przyzwoite.Silnik nawet przy wysokich obrotach nie jest głośny.
Volkswagen Tiguan II SUV