Lista ocen Volkswagen Tiguan II SUV 1.4 TSI 150KM 110kW 2016-2018 (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~antoneos
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Dobrze jest. Nie pochyla się znacząco w szybkich zakrętach. Jest jak przyklejony do drogi. Nie za twardy, nie za miękki. Wiadomo, hydrauliczne zawieszenie jest bardziej komfortowe, ale te "zwykłe" w Tiguanie też jest w porządku (chyba wielowahaczowe na tylnej osi, nie zaglądałem jeszcze w zakamarki pod spód dokładnie). W każdym razie spód po 5 latach jeszcze zdrowo wygląda (bez rdzy).
~Anton
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Jest OK', daje poczucie stabilności. Zawieszenie nie za twarde i nie za miękkie, czyli "jak w sam raz". Dość ciche na nierównościach, nie przenoszą się drgania na kierownicę. Ładnie wchodzi w zakręty, nie pochyla się znacząco, dobrze trzyma się asfaltu. Nie ma się czego przyczepić:)
~em
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Jak na SUVa - pozytywnie zaskoczony jestem mam porówananie do Outlandera i Rav4. Jeździły znacznie gorzej w zakrętach. Myślałem też że jak wsiądę po CC (nisko zawieszone autostradowe autko) to będzie bardzo źle, a tu miłe zaskoczenie - nie odstaje aż tak bardzo!
~Jollym
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Mocne wspomaganie na początku trudno wyczuć, później za to daje komfort użytkowania, pewne prowadzenie i trzymanie, wyczuwalne podsterowność przy pełnym załadowaniu, świetny promień skrętu (lepszy niż w Kudze I),
~Kabe
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Jest to SUV, sylwetka wysoka więc nie można oczekiwać cudów. Ale jest na całkiem dobrym poziomie. W wietrzne dni na trasie podmuchy wiatru niestety odczuwa się już bardzo.
~kierowca
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Precyzyjny ale niemiłosiernie twardy. Mimo wysokiego profilu opony, twardo amortyzuje. Zwłaszcza na letnich oryginalnych Continentalach Eco.
~Nowy użytkownik VW
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Auto wydali z salonu z ciśnieniem opon dla auta w pełni załadowanego i było twardo ale ustawienie ciśnienia w dolnych granicach załatwiło sprawę (opony 18)
~kierowca
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Precyzyjny, szybko reagujący na ruchy kierownicą stabilny przy wysokich prędkościach przy założeniu dobrego wyważenia opon.
~Michał
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Siła wspomagania układu kierowniczego zależy od prędkości poruszania się. To bardzo pomaga w manewrowaniu w mieście.

Volkswagen Tiguan II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomek
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Trochę sztywny ale mam go na felgach 19". Pomimo tego jeżdzi się bardzo przyjemnie.
Volkswagen Tiguan II SUV