Lista ocen Volkswagen Touareg I (70) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pentuer
SUV 3.6 V6 FSI 280KM 206kW
Kupiłem z przebiegiem 80 tys., sprzedałem z przebiegiem 118 tys., w tym czasie wymieniłem: siłowniki klapy bagażnika (wg historii samochodu - po raz drugi), wahacze przednie, stabilizatory przednie, amortyzatory tylnie, poduszki silnika i skrzyni biegów, tarcze hamulcowe przednie, przeguby przednie, pasek klinowy. Może to zwykłe rzeczy eksploatyjne - fachowcy będą wiedzieli.
~Starless
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Auto należy do mojego niemieckiego wspólnika. Jego komentarz: "To najlepszy samochód jakim jeździłem" a miał ich naprawde wiele w tym 2 Touaregi. Teraz zamówił nowy model z sil. 5.0 TDI. To dziwne, bo w Niemczech VW jest uważany za markę nieazawodną, a w Polsce słychac bezustanne narzekania na jakość tych aut. Mojemu wspólnikowi nigdy nic w VW nie nawaliło!
~Hrabiadawidek
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Po zimie błąd zawieszenia na żółto A później na czerwono .skasowany ponoć wilgoć czasami lubi sie zapalić żółty od pneumatyki ( dzwigienka od poziomowania ksenonow już zamówiłem zamiennik 40 zł ful.metal nie plastik .wentylatorek jakiś czasami słychać od dmuchawy ale czasami nie narazie nie przeszkadza aż tak bardzo.
~zack
SUV 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
Mechanicy nie potrafią zlokalizować stuków w okolicy tylnego zawieszenie, jeżdze już tak dwa lata i nic się nie dzieje ale wkurzające to jest. Norma w tych autach to padające czujniki parkowania. Kilka innych pierdół któe ogólnie rzucają cień na wizerunek marki VW i jakby nie było prestiżowego dla nich modelu Touareg.
~Tur
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Cała elektronika śmiga. Klima z Webasto i wentylacją postojową może i dziś stanowić wzorzec. Zawias pancerny(bez pneumatyki). Jedynie problem z czujnikiem temp. oleju był. Przez niego nie działa wskaźnik pierwszy z lewej - od temp. oleju właśnie. Choć tak samo objawia się też... awaria zamka maski.
~Robert
SUV 3.2 i V6 24V 220KM 162kW
Przy tej klasie samochodu nie spodziewałem się kilku drobnych usterek ale będąc obiektywnym należy o nich wspomnieć. zacięta klamka od pasażera, wycieraczki przestały działać po 230 tys (wystarczyło nasmarować) , słabej jakości plastiki we wnętrzu liczne odpryski, zatarł się silniczek od nadmuchu powietrza.
~Scor
SUV 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
Jak w każdym samochodzie czasem trzeba coś zrobić. Mi w zeszłym roku padł parktronic - wymiana modułu za 300, ramki przełączników od podnoszenia szyb są malowane chyba lakierem do paznokci bo się szybko farba wyciera i trzeba wymieniać bo plastik pod spodem jest biały!!
~GNAT
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
jak na takie wypasione auto to mina -- wszystkie przełączniki szyby światła nawiew wycierają sie , nigdy bym niedał za nowego 380 tyś słabe hamulce a masa auta 2600 nawet po wymianie na nowe musiałem trzymac dystans od innych
~Selfmademan
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
Za wcześnie by mówić o niezawodnosci. Rozczarowują natomiast niedoróbki wykończenia: źle dopasowane i porysowane (!) boczki drzwi, trzeszczący fotel kierowcy i parę innych drobiazgów których nie powinno być w samochodzie tej klasy.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touareg I
13,7
24,4
19,1
~Gizmo
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
Nie pamiętam dnia, w którym nie świeciłby się komunikat o jakiejś usterce, ale do jakiego VW nie wsiądę, to w oczy kłuje "Service now!". Po latach trzymania się japońskiej motoryzacji jest to dla mnie bardzo upierdliwe.