Lista ocen Volkswagen Touareg I (52) - Ergonomia

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
SUV 4.2 i V8 32V 310KM 228kW
\"Dźwignia\" zmiany biegów też jak w Airbus\'ie z ładną wstawką V8. Deska przejrzysta, czytelna i wygodna. Zegary ładnie ubrane w chromowane obrączki, podświetlenie całej deski nie jest rażące. Układ sterowania napędem i pneumatyką \"pod ręką\". Możemy poczuć się jak w samolocie :) Stałem też przed wyborem X5, lecz w środku nie zaskoczyła mnie miałem E46 i nie chciałem w takim samym aucie jeździć dalej, pomimo, że lubię tą markę, ale tylko w...
~Artur
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Najlepsza ergonomia z pośród wszystkich suvów z tego okresu. Jedyny minus to sterowanie radia w kierownicy ( nie tylko w vw ale też w innych markach)bez sensu jest sterowanie po prawej stronie kierownicy,przecież nikt nie prowadzi cały czas z obiema rękami na kierownicy bo w tedy po co podłokietnik. Jak mam przełączyć stację czy z ciszyć to bliżej będzie zrobić to w radiu niż szukać w kierownicy. Jeszcze jedno, brak miejsc z tyłu na napoje ???
~Lukasz Warszawa lukiwy@tlen.pl
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
wszystko na swoim miejscu, jezdze dlugie trasy czesto jednego dnia po 1000 i wiecej km. Zrobilem ponad 50tys i do tej pory nie ma rzeczy do ktorej mozna byloby sie przyczepic. Oswietlenie, materialy choc wygladaja troche na pierwszy rzut oka na toporne w codziennym uzytkowaniu sprawdzaja sie wysmienicie. Jezdze glownie sam ale z tego co widze z tylu malo poswiecono uwagi rzeczom tj pojemniki na wody, kubki etc.
~Pentuer
SUV 3.6 V6 FSI 280KM 206kW
Pod tym względem będę wspominał ten samochód bardzo dobrze. Przyrządy widoczne, czytelne, pod ręką. Duży zakres ustawień lusterek i foteli (mam 190cm wzrostu). Otwierana oddzielnie tylna szyba w klapie bagażnika, swietnie oświetlona kabina z przodu i z tyłu, zamki przytrzymujące podłogę bagażnika, szuflada na gaśnicę pod fotelem pasażera - naprawdę samochód zaprojektowany dla ludzi. Bardzo praktyczny.
~boratek
SUV 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
Regulacja foteli po zamknięciu drzwi jest utrudniona, przy regulacji fotela rozpadła się obudowa zaczepu pasa ( nie ma wystarczajaco dużo miejsca w skrajnych położeniach fotela ) innych uchybień nie zarejestrowałem. Fabryczna NAVI kiepska nie polecam szukania auta z navi - jedynie obsługa systemu audio jest lapsza.
~jarema
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
OK. zależy od gustu. wnętrze jest niskie nie takie jak w JEEP ale osobom dbających o kręgosłóp nie polecam ani nadwozia ( ze względu na wysokosć słopka dachu , ani na siedzenia - nawet z reg. lędzwiową - wyjątkowo niewygodne , próbowałem na wszyskie sposoby . chyba tylko bMW x5 można uzać za godne naśladowania.
~andik35
SUV 4.2 i V8 32V 310KM 228kW
Spotykałem się z samochodami w których naprawdę trzeba było poważnie się nagłowić co producent mógł mieć na myśli żeby ukrywać jakiś dość często używany przełącznik w tak nieporęcznym miejscu. W przypadki VW wszystko jest intuicyjne, chodź na pierwszy rzut oka można mieć wrażenie, że siedzi się w samolocie.
~Tur
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Ekran między zegarami czytelny, łatwy w obsłudze. Kierownica pełna przycisków, łatwe w opanowaniu. Manetki w dół skierowane powinny być standardem w całej motoryzacji. Klima łatwa w obsłudze. Fabryczne radio z kolorowym ekranem, ale bez dotyku, nie sprawia większych problemów.
~zack
SUV 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
W tym samochodzie wszystko jest na miejscu i pod ręką. Wielka deska i wysoki tunel niektórych mogą razić ale mnie się bardzo podoba. Wygodne fotele, gruba kierownica, duży zakres regulacji siedziska i kierownicy powodują że na dalszych trasach jazda nie jest męczarnią.
~maykel
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Jak to w Vw wszystko pod ręką bez polotu ale solidne i na miejscu. Dla mnie ok. jedynie szerokie przednie słupki trochę ograniczają widoczność ale coś za coś. Plus za otwierana tylną szybę - nie trzeba unosić całej klapy.