Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Przemo, 10 lat temu
Silnik 1.6 FSI 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Touran I 1.6 FSI 116KM 85kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacyjne zawieszenie jak na nasze dziurawe drogi.
Miałem wiele dylematów kupując to auto.Czytałem wiele opinii na temat głownie tego silnika 1,6 FSI. Wiedziałem jedno ze nie chce już diesla i zastanawiałem sie między 1,6FSI a 2,0 FSI. Jeżdżiłem oboma 2,0 jest bardziej dynamicznym silnikiem ale dużo bardziej paliwożernym. Po mieście spaliłem około 12,5 litra na 100 km.Poza tym sami odpowiedzcie sobie na pytanie jak szybko jeżdzicie bo jeśli w przedziale do 170 km na h to 1,6 FSI wam wystarczy.Osobiści miałem 180.
Mógł by być troszkę mocniejszy.Nie mniej na polskie zatłoczone drogi w zupełności wystarczy.Fajnie się zbiera przy obrotach powyżej 3 tyś ale wtedy rośnie spalanie.Bardzo cichy nie raz zastanawiam się czy nie zgasł mi na światłach przy prędkości 120-130 km/h w aucie jest cicho.Do tego jest na łańcuchu wiec odchodzą koszty wymiany pasków. Żywotność tych silników to około 400 tys km.
Pracuje rewelacyjnie. 5 bieg bardzo krótki ja używam go maksymalnie do 100 km na godz potem wbijam 6.
To wcale nie małe auto promień skrętu jest rewelacyjny.Brak przechyłów na zakrętach nawet przy dużych prędkościach.rewelacyjne zawieszenie wszystkie dziury są mało wyczuwalne.
To co stałe w VAN są słupki które troszkę przeszkadzają na skrzyżowaniach widoczność do tyło jest super.Tak samo w lusterkach widzisz wszystko.
Dużo funkcjonalnych schowków plastiki nie trzeszczą.Wszystko po ręką.
Auto bardzo szybko się nagrzewa klima działa rewelacyjnie nawiew na szyby tak samo.Nie ma się czego czepić.Aha klimę mam automatyczną.
Nic dodać nic ując po przejechaniu 1000 km wysiadasz z auta i nic ciebie nie boli.Fotele bardzo wygodne przestrzeń w samochodzie mistrzostwo świata.
Przy 120 w aucie jest cicho na wolnych obrotach nie słychać go w ogóle.
W mieście spalanie mam 8,8 do 9,1 litra Trasa przy prędkości powyżej 120 km/h 7,7 litra Przy prędkości 90-120 6,8 litra. Biorąc pod uwagę rozmiary auta myśle ze nie jest żle. Przegląd z wymianą oleju w silniku i filtra oleju w aso to koszt 650 zł. Za to dostajesz gwarancje na samochód. Na razie niezawodny lejesz i jedziesz oby tak dalej.
Wiadomo mógł by być tańszy.
Nie miałem z nim żadnych problemów. Samochód od nowości jest serwisowany w aso. Żadnych poważniejszych usterek tylko to co zawsze podczas eksploatacji filtry klocki hamulcowe oleje.
Jak na razie jest niezawodny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 FSI 116KM 85kW [l/100km]

7,9