Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Silnik 1.9 TDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 100KM 74kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dodam tylko, że rdzy brak
Układ elektryczny : manetki i syrena alarmu
Zawieszenie : drogie w utrzymaniu tylne wielowachaczowe
Mam wersję Highline z polskiego salonu. 5 osobowa. 1.9 TDI AVQ 74KW. Jeżdżę od roku i 15 tyś km. Padła syrena alarmu. Nie "wyje". Padają manetki. Przy włączaniu kierunku w prawo, najpierw mignie w lewo. A tak bardzo dobrze. Wygodny, trochę twardy. Świetnie się prowadzi, jak osobówka. Wnętrze gdzieniegdzie się przeciera. Ale fotel kierowcy nie. Przyciski wycierają się itd.
Turbina nigdy nie wymieniana, nie gwiżdże. Przebieg 280 tyś. Ponoć zalewany motulem specific przez poprzedniego właściciela co 15 tyś. Ja tak robię. Nie dymi. Odpala dobrze. Olej bierze, niecały litr na 15 tyś km. Niestety gdzieś wciąga płyn chłodniczy. Niewiele, ale zauważalnie, co miesiąc muszę dolać.
Bardzo fajna sześciobiegowa precyzyjna skrzynia. Doskonale zestopniowana. Trzyma się świetnie
Sztywny, wolałbym bardziej miękko. Ale można w zakrętasach się próbować z osobówkami. Tylne zawieszenie wielowachaczowe. Świetnie działa, ale drogie w naprawach i ustawianiu geometrii. Spężyny tylne popękały po 260 tyś (w gniazdach). Opony zmieniłem z 205/55r16 na 195/65R15 i jest lepiej.
Ok
Ok
Climatronic działa sprawnie, dwustrefowy.Tylko, że coś tam ciągle stuka i puka pod maską. Ponoć to silniczki sterujące klapkami wentylacji ciągle próbują je ustawiać. Robiłem reset, ale i tak klepią i klepią. Chyba lepszy manual. Mniej awaryjny.
Nie brakuje. Mam 192 cm.
Jak na 1.9 TDI uważam że jest cicho. Ciszej niż w golfach z tym silnikiem. W trasie szczególnie jest cicho.
Nie mam kosztów. Rozrząd z robocizną w Wawie (w sieci BOSH) wymieniłem za 1100 zł. Sprężyny tył, przegub zewn. i łączniki stabilizatorów przód z robocizną 800 zł (w wawie). Z tego co widzę mnóstwo zamienników i używek mech i blacharskich jest w necie z śmieszne pieniądze. Wkurza jednak problematyczna elektryka. Ale nie ruszam tego i latam. Nigdy w trasie nie zawiódł.
Przecenione w momencie zakupu, ale jeśli jeszcze ze dwa lata będzie tak bezawaryjnie latał, to nie pożałuję, że kupiłem tourana a nie np scenica itp
Wspomniana elektryka
brak