Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Szeryf, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Znacznie więcej plusów niż minusów - myślę, że przeciętny użytkownik będzie zachwycony, a maruda się przyzwyczai :)
Dość elastyczny, choć na trzecim biegu przy prędkości 40 km/h (przypadek :)) ledwo się dźwiga. Z czasem brakuje tych 20-30 kucyków, bo biegi są dość krótkie. Mam wersję BXE, naczytałem się o panewkach ale u mnie z przebiegiem
Wajcha chodzi u mnie dość sztywno. W mieście najczęściej używam 5 biegu - szybkie wachlowanie do piątki, a do szóstki ciężko dobić - spalanie na szóstce przy obrotach 2000 obr. nie zachęca.
Nie mam tu nic do zarzucenia - dobrze się prowadzi, nie jest pod- czy nadsterowny, pewnie trzyma się drogi (chyba że ma się polskie zimówki, jak ja).
Doskonale z minusem. Jedyny w zasadzie mankament to przednie szyby dzielone na mały trójkącik - ten słupek zabiera trochę z pola widzenia. Poza tym wiadomo - bez zastrzeżeń.
Doskonale z minusem. Wszystko pod ręką i przemyślane, choć denerwuje fakt, że ręczny przy zaciągnięciu haczy z dołu o wysunięty podłokietnik, oraz u mnie (może to kwestia indywidualna ustawień fotela) dość daleko trzeba sięgnąć do otwieracza szyb bocznych - w zwykłym wysięgu dotykam... otwieracza szyb tylnych.
Na pewno nie jest to jakiś killer nadmuchu, co potwierdzały opinie i potwierdzam ja. Z klimą i jednym pasażerem jest ok, ale po wsadzeniu dziecka przez 5 minut mam mgłę londyńską. Po kilku długich minutach jest już ok, ale wszystko na klimie - bez klimy zapomnij o jeździe.
Nie jest doskonale - to nie Sharan - ale wystarczająco. Z przodu full miejsca, z tyłu dla dziecka w foteliku miejsca na styk. Tylne fotele powinny zawsze być na maksa oddalone od przodu - przesuwamy je do przodu tylko przy przewożeniu słonia w bagażniku. Jeśli chodzi o miejsce na boki - nie mam zastrzeżeń.
U mnie bardzo przeciętnie - to zdecydowanie największy mankament. Przy 120 km/h już nie da się rozmawiać, a poza tym słychać silnik mniej lub bardziej przy każdym biegu i na każdych obrotach. Ciekawe jak to będzie w trasie w tym rodzinnym aucie :)
Na razie ciężko coś stwierdzić. Pierwsza wymiana oleju i filtrów - 400 zł. Poza tym nic się nie dzieje.
VW trzyma cenę, mam nadzieję że nie bez powodu. Trochę jednak za wcześnie na tę ocenę, nie jeździłem też wieloma autami. Przypuszczam, że niektóre auta są równie solidne, a tańsze.
Póki co odkryłem awarię pompy webasto i rozszczelniony spryskiwacz lampy.
Po kilku miesiącach nic nie stwierdziłem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

7,1