Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodna jednostka napędowa, zawsze odpala i jedzie
Karoseria : drobne oznaki korozji
Jak dla mnie super autko za nie duże pieniądze, bardzo dobra konstrukcja
Demonem predkosci to on nie jest ale 95km pod maską w zupełnosci wystarcza, zawsze wiem ze dojade i nie boje sie tym autem jechac gdzies dalej
Tutaj odemnie mały minus gdyz bardzo czesto zuzywają sie tulejki wybieraka skrzyni przez co co jakis czas ciezko wbic bieg wsteczny i jedynke, naprawiałem to juz kilku krotnie, a tak pozatym na trase brakuje 6 biegu to fakt
moje volvo ma juz najechane 340 tyś km i podejrzewam ze maglownica jest do wymiany poniewaz przy wyzszych predkosciach kierownnica ma luzy i czuc to na komforcie jazdy, kiedys tego nie było autko przyjemnie sie prowadziło
w aucie siedzi sie komfortowo i nawet przy dłuzszych trasach nie odczuwam zmeczenia, siedzenia są wygodne i wszystko w zasiegu reki
moja v-ka w zime dosyc wolno sie nagrzewa ale wiadomo jak to diesel, ciezko diesla w zime dogrzac, ale gdy choc troche złapie temperature to w kabinie nagrzewa sie dosyc szybko
mysle ze podrózowanie w 5 osób w dalszą trase było by dosyc uciązliwe ale spokojnie 4 osoby sie pomieszczą razem z bagazami za sprawą dosyc pojemnego bagaznika, niestety próg załadunkowy moze troche przeszkadzac.
Autko jest dosyc głosne i słychac to podczas jazdy ale idzie sie przyzwyczaic
Spalanie przy takiej jezdzie nie ostrej ale tez nie wolnej (zmiana biegów przy 2-2.5tys obrotów) miasto koło 6.5-7 litra, trasa przy około 100km/h ponizej 5 litrów, przykładowe czesci które ostatnio wymieniałem to: kompletny rozrząd firmy INA -300zł tarcze hamulcowe komplet na przod + klocki - 250 zł sprzęgło valeo 600zł mysle ze w porównaniu do innych marfek ceny nie są za wysokie
Moim zdaniem autko w rozsądnych pieniądzach o które jak sie zadba bedzie długo słuzyło włascicielowi
Drobne usterki które mi sie przytrafiły w ciągu 4 lat uzytkowania to , przepływomierz , zawór EGR, termostat
Powazniejsze usterki to tylko sprzęgło które przy przebiegu 235 tys km zaczeło sie ślizgać

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 95KM 70kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW